Rzeszów - Środa, 01.07.2026
Reklama

Zakaz sprzedaży alkoholi w godzinach nocnych obejmie cały Rzeszów?

Dodano: 20.11.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa zabrał głos w sprawie wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholi w godzinach nocnych oraz ograniczenia punktów sprzedaży. Komisja Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej rozważy propozycje.

Jak na razie pomysł zakazujący sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych w całym Rzeszowie jest jedynie „luźną sugestią” przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Andrzeja Deca. Wcześniejsza decyzja o wprowadzeniu zakazu jedynie na rzeszowskim Rynku znalazła swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, który uznał uchwałę za nieważną.

„Zakaz sprzedaży alkoholu możemy wprowadzić od niedawna, bo zmieniono ustawę. Liczba punktów sprzedaży alkoholu określamy od bardzo dawna i określiliśmy go na takiej wysokości, że limit jest niewykorzystany” – tłumaczy Andrzej Dec.
Reklama
Nie mniej jednak, w przypadku wprowadzenia zakazu w całym mieście, właściciele niewiele będą w stanie zdziałać, a argument, który przytoczono już we wcześniej procedowanej skardze o nierównym traktowaniu może okazać się bezzasadny.

„U nas jeden sklep przypada na 300-400 osób, a w krajach Skandynawskich na ponad 1000 osób. W Europie Zachodniej też jest więcej mieszkańców na jeden punkt” – wyjaśnia przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

Radny Sławomir Gołąb, przewodniczący Komisji Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej, poinformował na sesji Rady Miasta, że zajmą się oni propozycją, jaką wystosował Andrzej Dec.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Rzeszów

W Sylwestra utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym

RZESZÓW. 31 grudnia, w związku z organizacją pokazu dronów w ramach Sylwestra Miejskiego, na Moście Zamkowym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Rzeszów

Miasto kupiło 4 samochody do przewozu osób z niepełnosprawościami

RZESZÓW. Cztery mikrobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami trafią do rzeszowskich Domów dla Dziecka i DPS’ów. Wartość pojazdów to ponad 738 tys. zł. Zakup jest dofinansowany z PFRON.

Rzeszów

Nowe połączenia lotnicze z Jasionki. Polecimy do Odessy i Olsztyna

RZESZÓW. W sezonie letnim z Rzeszowa polecimy do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rzeszów

Rzeszowscy strażnicy miejscy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

RZESZÓW. W wigilię strażnicy miejscy znaleźli bezdomnego, który spędził noc w pergoli śmietnikowej. Mężczyzna trafił do szpitala. Interwencja strażników prawdopodobnie uratowała mu życie.

Rzeszów

Ruszyła strona internetowa Rzeszowskich Piwnic. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Uruchomiono stronę internetową www.rzeszowskiepiwnice.pl, na której będą pojawiały się informacje dotyczące Rzeszowskich piwnic - Interaktywnej Instytucji Kultury.

Reklama