Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Zakaz sprzedaży alkoholi w godzinach nocnych obejmie cały Rzeszów?

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa zabrał głos w sprawie wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholi w godzinach nocnych oraz ograniczenia punktów sprzedaży. Komisja Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej rozważy propozycje.

Jak na razie pomysł zakazujący sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych w całym Rzeszowie jest jedynie „luźną sugestią” przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Andrzeja Deca. Wcześniejsza decyzja o wprowadzeniu zakazu jedynie na rzeszowskim Rynku znalazła swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, który uznał uchwałę za nieważną.

„Zakaz sprzedaży alkoholu możemy wprowadzić od niedawna, bo zmieniono ustawę. Liczba punktów sprzedaży alkoholu określamy od bardzo dawna i określiliśmy go na takiej wysokości, że limit jest niewykorzystany” – tłumaczy Andrzej Dec.
Reklama
Nie mniej jednak, w przypadku wprowadzenia zakazu w całym mieście, właściciele niewiele będą w stanie zdziałać, a argument, który przytoczono już we wcześniej procedowanej skardze o nierównym traktowaniu może okazać się bezzasadny.

„U nas jeden sklep przypada na 300-400 osób, a w krajach Skandynawskich na ponad 1000 osób. W Europie Zachodniej też jest więcej mieszkańców na jeden punkt” – wyjaśnia przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

Radny Sławomir Gołąb, przewodniczący Komisji Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej, poinformował na sesji Rady Miasta, że zajmą się oni propozycją, jaką wystosował Andrzej Dec.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwie firmy powiększyły swoje tereny na obszarze "Dworzyska"

Kolejne inwestycje w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. 

Rzeszów

Na WSIiZ zajęcia odbywają się online

RZESZÓW. Wykładowcy przeprowadzają je z sal uczelni bądź z własnych domów.

Rzeszów

ZTM: Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. ZTM poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie jazdy, przedłużeniu ważności legitymacji studenckich oraz możliwości zawieszenia biletu okresowego.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa podpisał "Pakt dla przedsiębiorców"

RZESZÓW. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują pod działalność lokale komunalne i utracili dochody w związku z epidemią koronawirusa, mogą liczyć na wsparcie miasta.

Rzeszów

G2A i inne podkarpackie firmy pomogą szpitalowi w Łańcucie w walce z koronawirusem

G2A przekaże szpitalowi w Łańcucie sprzęt do walki z koronawirusem. Inicjatywę wsparły również inne firmy z Podkarpacia.

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Kolejna zmiana rozkładów jazdy

RZESZÓW. Wszystkie kursy autobusów miejskich będą jeździć zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Zmiany wejdą w życie od 23 marca.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna remont chodników

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie robót budowlanych, polegających na bieżącym utrzymaniu chodników na terenie miasta.

Rzeszów

Na rzeszowskim zalewie powstaje specjalna barka lęgowa dla ptaków

RZESZÓW. W lutym zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Teraz wykonawca rozpoczął działania mające na celu wsparcie ptactwa.

Reklama