Rzeszów - Wtorek, 23.09.2025
Reklama

Zakaz sprzedaży alkoholi w godzinach nocnych obejmie cały Rzeszów?

Dodano: 20.11.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa zabrał głos w sprawie wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholi w godzinach nocnych oraz ograniczenia punktów sprzedaży. Komisja Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej rozważy propozycje.

Jak na razie pomysł zakazujący sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych w całym Rzeszowie jest jedynie „luźną sugestią” przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Andrzeja Deca. Wcześniejsza decyzja o wprowadzeniu zakazu jedynie na rzeszowskim Rynku znalazła swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, który uznał uchwałę za nieważną.

„Zakaz sprzedaży alkoholu możemy wprowadzić od niedawna, bo zmieniono ustawę. Liczba punktów sprzedaży alkoholu określamy od bardzo dawna i określiliśmy go na takiej wysokości, że limit jest niewykorzystany” – tłumaczy Andrzej Dec.
Reklama
Nie mniej jednak, w przypadku wprowadzenia zakazu w całym mieście, właściciele niewiele będą w stanie zdziałać, a argument, który przytoczono już we wcześniej procedowanej skardze o nierównym traktowaniu może okazać się bezzasadny.

„U nas jeden sklep przypada na 300-400 osób, a w krajach Skandynawskich na ponad 1000 osób. W Europie Zachodniej też jest więcej mieszkańców na jeden punkt” – wyjaśnia przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

Radny Sławomir Gołąb, przewodniczący Komisji Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej, poinformował na sesji Rady Miasta, że zajmą się oni propozycją, jaką wystosował Andrzej Dec.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatne badania dla straszych mieszkańców Rzeszowa w ramch Senioraliów

RZESZÓW. Starsi mieszkańcy Rzeszowa będą mogli skorzystać z oferty bezpłatnych badań, porad i konsultacji medycznych w ramach Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Inwestycje strategiczne na lotnisku w Jasionce nabierają tempa

RZESZÓW/JASIONKA. Do 2027 roku na podrzeszowskim lotnisku mają zostać zrealizowane trzy ważne zadania. Wszystkie współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu „Łącząc Europę” 2021-2027 (CEF Military Mobility).

Rzeszów

Piknik rodzinny inspirowany historią w fosie Zamku Lubomirskich

RZESZÓW. Już wkrótce fosa Zamku Lubomirskich zamieni się w historyczną przestrzeń z atrakcjami dla całych rodzin. 7 września 2025 r. odbędzie się tam piknik rodzinny organizowany przez Polskie Radio Rzeszów, któremu partneruje...

Rzeszów

400 tys. zł na remont rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. 400 tysięcy złotych zarezerwowano w tegorocznym budżecie miasta na renowację lub remont rzeszowskich zabytków. Wśród nich są m.in. domek myśliwski w zespole dworsko-parkowym na os. Słocina, jedna z kamienic na rzeszowskim...

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Bratkowicach. Nie żyje 40-letni mężczyzna

RZESZOW. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragicznego wypadku, do którego doszło w Bratkowicach. 40-letni motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

Od 1 września zmiana rozkładu jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o zmianach rozkładu jazdy linii: 6, 9, 14, 44, 58 i 60, które nastąpią od 1 września 2025 r.

Rzeszów

20 autobusów wodorowych trafi do Rzeszowa. Podpisano umowę

RZESZÓW. W czwartek w ratuszu podpisano umowę na zakup 20 zeroemisyjnych autobusów wodorowych, które wzbogacą rzeszowską komunikację miejską. Pojazdy zostaną dostarczone w połowie 2026 roku.

Rzeszów

Wypadek w Głogowie Małopolskim. Zderzyły się 4 pojazdy, 3 osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia się czterech pojazdów, w tym ciężarówki i samochodu dostawczego. W wypadku ranne zostały trzy osoby. Służby pracowały na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych.

Reklama