Rzeszów - Niedziela, 17.08.2025
Reklama

Zakaz wstępu na rzeszowskie cmentarze

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 3 kwietnia obowiązuje zakaz wejścia na wszystkie cmentarze w naszym mieście. Mieszkańcy proszeni są o dostosowanie się do zakazu.

W Rzeszowie, podobnie jak i w wielu innych miastach zamknięto cmentarze dla odwiedzających. Przy wejściach na cmentarze pojawiły się tablice informujące o zakazie wstępu, a Straż Miejska i Policja będą patrolowały tereny cmentarzy.

„W związku z Rozporządzeniem Rządu RP dot. ograniczeń w poruszaniu się i całkowitego zakazu wstępu do parków i na bulwary, przepis ten obowiązuje również wszystkie cmentarze „ – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta.

Należy zaznaczyć, że pogrzeby będą się odbywać, jednak liczba uczestników musi być ograniczona do 5 osób (nie licząc księży i obsługi).

"Kaplice cmentarne są zamknięte, a trumna lub urna są wynoszone przez obsługę przed budynek skąd odbywa się wyprowadzenie na miejsce pochówku." - dodaje Maciej Chłodnicki. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kobieta w głębokiej hipotermii leżała w zaroślach w rejonie ul. Podpromie. Trafiła do szpitala

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pomogli dziś dwóm bezdomnym kobietom, które z uwagi na wychłodzenie organizmu, wymagały pomocy medycznej. Jedna z nich była w stanie głębokiej hipotermii. Trafiła do szpitala.

Rzeszów

W parku miejskim na osiedlu Kmity powstała strefa relaksu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku Zdrowia na osiedlu Kmity zamontowane zostały nowe elementy wypoczynkowe, w tym m.in., hamaki, leżaki, biblioteczki plenerowe oraz miejsca do grillowania. Powstała tam strefa relaksu, którą mieszkańcy wybrali w ubiegłorocznej...

Rzeszów

Kolizja drogowa w Tyczynie. Sprawca miał ponad 2,6 promila i zakaz prowadzenia pojazdów

TYCZYN. 45-letni kierowca volkswagena najechał na audi. Okazało się, że mężczyzna był pijany i posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 45-latek odpowie karnie za swoje czyny.

Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka. - Budowa torów jest już zaawansowana. Prace zakończą się w przyszłym miesiącu – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Biedronka buduje nowy sklep w Rzeszowie. Otwarcie jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy budowie nowego sklepu marki Biedronka w Rzeszowie są już na zaawansowanym etapie. Klienci będą mogli zrobić w nim zakupy jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W czwartek, 21 listopada 2024 r. odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMy. Tym razem Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami osiedli: Pobitno, Wilkowyja i Załęże.

Reklama