Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Zakład Karny przy ul. Załęskiej chce wydzierżawić hale produkcyjną. Mają w niej pracować osadzeni

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Zakład Karny w Rzeszowie oferuje do wydzierżawienia halę produkcyjną o powierzchni 8 000,00 m2  oraz halę magazynową o powierzchni 5 200,00 m2 z obowiązkiem zatrudnienia osadzonych.

W związku z rządowym programem „Praca dla więźniów” Zakład Karny w Rzeszowie zbudował hale produkcyjną. Koszt inwestycji sięgnął 20 mln zł, natomiast roboty budowlane rozpoczęto 17 października 2017 roku i skończono w 2019 r.

Pierwotnie hala miała być przeznaczona pod produkcję tapicersko-stolarską, gdyż produkcja mebli – zwłaszcza tapicerowanych - to specyficzny proces i nie wymaga wysokich kwalifikacji zawodowych, a większości czynności nie da się zautomatyzować. Plany jednak się zmieniają i teraz Zakład Karny chce hale produkcyjną wydzierżawić, zastrzegając jeden warunek: muszą tam pracować osoby osadzone.

"Hala jest gotowa i przygotowona do rozpoczęcia produkcji. Wcześniejszy kontrahent się wycofał więc zwracamy się do Podkarpackich przedsiębiorców z ofertą. Przewidujemy, że w hali może pracować do 600 wieźniów" - informuje mjr Jarosław Wójtowicz, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Rzeszowie. 

Hala produkcyjna posiada pomieszczenia z przeznaczeniem do działalności produkcyjnej wraz z szatnią, umywalnią, zapleczem sanitarnym i jadalnią. Ponadto wydzielono mały zespół biur oraz pomieszczenia techniczne. Dojazd do hali produkcyjnej odbywa się indywidualną śluzą wjazdową, stanowiącą wjazd na teren zamknięty jednostki, będącą jednocześnie połączeniem komunikacyjnym z halą magazynową.
Reklama
Hala magazynowa wchodzi w skład kompleksu hal produkcyjno-magazynowych. Oprócz głównego pomieszczenia hali magazynowej obiekt posiada pomieszczenia biurowe z zapleczem socjalnym, ponadto szatnię i węzeł sanitarny. Hala magazynowa posiada 5 stanowisk odbioru towaru, przystosowanych do naczep TIR, z dojazdem od strony pętli autobusowej przy ul. Załęskiej.

Podmioty zainteresowane proszone są o złożenie pisemnej oferty współpracy w siedzibie Zakładu Karnego w Rzeszowie – ul. Załęska 76; 35-322 Rzeszów, lub drogą elektroniczną na adres: zk_rzeszow@sw.gov.pl w terminie do dnia 31 lipca 2019 r.

Hala produkcyjna w liczbach:
 
  • powierzchnia zabudowy: 8 193 m2 ,
  • powierzchnia netto: 7 984 m2,
  • powierzchnia użytkowa: 7 828 m2,
  • wysokość obiektu: 7,80 m (jedna kondygnacja),
  • kubatura obiektu: 60 664 m3.
 
Hala magazynowa w liczbach:
 
  • powierzchnia zabudowy: 5 366 m2 ,
  • powierzchnia użytkowa: 5 195 m2,
  • wysokość obiektu: 12,50 m – część magazynowa,
  • powierzchnia użytkowa części biurowo-socjalnej 220 m2
  • kubatura obiektu: 64 507m3

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę rajd rowerowy Tour de WSIiZ połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa. Po dotarciu na metę czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby.

Rzeszów

W weekend Harley On Tour. Ciężarówka z motocyklami jest już w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 13 i 14 maja, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2023.

Rzeszów

Festiwal zespołów polonijnych powraca do Rzeszowa. Podpisano porozumienie

RZESZÓW. Po czteroletniej przerwie wraca do Rzeszowa Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. XIX edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-18 lipca. 

Rzeszów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, przed godz. 6:30 na ul. Witolda w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Reklama