Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Zakończono kolejną akcję sprzątania brzegów Wisłoka. Tym razem zebrano ok. 150 worków

Dodano:

fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Fundacja Rzeszowska
fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Fundacja Rzeszowska
RZESZÓW. Podczas drugiej tegorocznej akcji sprzątania wzdłuż Wisłoka wzięło udział ponad 50 osób. Uczestnikom udało się zebrać więcej śmieci niż poprzednio.

Podczas pierwszej akcji, która odbyła się 9 marca, 30 wolontariuszom udało się zebrać ok. 100 worków śmieci. Tym razem zwiększyła się zarówno liczba uczestników, jak i liczba zebranych worków śmieci.

Łącznie, podczas sobotniej akcji zbierania śmieci na lewym brzegu Wisłoka na północ od mostu Lwowskiego, wzięło udział ponad 50 osób. Zbiórka śmieci rozpoczęła się o godz. 11, zabrano ok. 150 worków, a o ich odbiór zadbały Wody Polskie wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej.

„Byli z nami: dzieci, mamy, tatowie, pary, nastolatkowie, studentki, 51 Drużyna Harcerzy i Harcerek Żuawi - Szczep, seniorzy, zagraniczni wolontariusze ze Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO z Cypru, Hiszpanii, Włoch, Francji i Hondurasu, przedstawiciele Regionalnego Zarządu Wody Polskie, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Rzeszowie oraz dwa psy” – czytamy na facebookowym profilu wydarzenia.

Głównymi organizatorami akcji była Fundacja Rzeszowska oraz Stacja Rzeszów DZIKI.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Rzeszów

Wiadukt czy tunel na ul. Langiewicza? Powstanie koncepcja

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.

Rzeszów

Na ul. Krzyżanowskiego powstaje dwukierunkowy przejazd rowerowy

RZESZÓW. Budowa przejazdu potrwa do końca lipca.

Reklama