Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Zakończono kolejną akcję sprzątania brzegów Wisłoka. Tym razem zebrano ok. 150 worków

Dodano: 25.03.2019 r.

fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Fundacja Rzeszowska
fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Fundacja Rzeszowska
RZESZÓW. Podczas drugiej tegorocznej akcji sprzątania wzdłuż Wisłoka wzięło udział ponad 50 osób. Uczestnikom udało się zebrać więcej śmieci niż poprzednio.

Podczas pierwszej akcji, która odbyła się 9 marca, 30 wolontariuszom udało się zebrać ok. 100 worków śmieci. Tym razem zwiększyła się zarówno liczba uczestników, jak i liczba zebranych worków śmieci.

Łącznie, podczas sobotniej akcji zbierania śmieci na lewym brzegu Wisłoka na północ od mostu Lwowskiego, wzięło udział ponad 50 osób. Zbiórka śmieci rozpoczęła się o godz. 11, zabrano ok. 150 worków, a o ich odbiór zadbały Wody Polskie wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej.

„Byli z nami: dzieci, mamy, tatowie, pary, nastolatkowie, studentki, 51 Drużyna Harcerzy i Harcerek Żuawi - Szczep, seniorzy, zagraniczni wolontariusze ze Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO z Cypru, Hiszpanii, Włoch, Francji i Hondurasu, przedstawiciele Regionalnego Zarządu Wody Polskie, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Rzeszowie oraz dwa psy” – czytamy na facebookowym profilu wydarzenia.

Głównymi organizatorami akcji była Fundacja Rzeszowska oraz Stacja Rzeszów DZIKI.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Za nami 13. edycja konferencji InternetBeta

RZESZÓW. 86 prelegentów i ponad 200 uczestników wzięło udział w 13. edycji konferencji InternetBeta. 

Rzeszów

Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do Rzeszowa przyjadą rektorzy wszystkich polskich uniwersytetów

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu świętuje 20-lecie działalności. Uroczysty Jubileusz odbędzie się już w najbliższy czwartek (23.09) w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego.

Rzeszów

Kładka rowerowa przy moście Karpackim otwarta

RZESZÓW. W niedzielą otwarto drugą w Rzeszowie kładkę dla rowerzystów.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie ekologiczny mural już gotowy

RZESZÓW. Eko-mural ozdobił ścianę Szkoły Podstawowej nr 11 im. Gen. Stanisława Maczka na rzeszowskim Nowym Mieście. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa spotkał się z autorką projektu – Aleksandrą Dankiewicz.

Rzeszów

W weekend Targi Ślubne w Jasionce. Będzie blisko 100 wystawców

JASIONKA. W dniach 18 – 19 września br. w G2A Arena w Jasionce odbędzie się XVI edycja Targów Ślubnych. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Swoje...

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zablokowane dwa pasy w kierunku Tyczyna

RZESZÓW. Przed godz. 11:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów – fiata pandy z audi. Ranna została 32-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

Pierwszy samolot z Oslo wylądował w Jasionce. Wracają połączenia z Norwegią

RZESZÓW/JASIONKA. Samoloty linii Wizzair polecą z Podkarpacia na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo.

Rzeszów

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta MIasta Rzeszowa i Roberta Makłowicza.

Reklama