Rzeszów - Sobota, 14.02.2026
Reklama

Zakończono kolejną akcję sprzątania brzegów Wisłoka. Tym razem zebrano ok. 150 worków

Dodano: 25.03.2019 r.

fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Fundacja Rzeszowska
fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Fundacja Rzeszowska
RZESZÓW. Podczas drugiej tegorocznej akcji sprzątania wzdłuż Wisłoka wzięło udział ponad 50 osób. Uczestnikom udało się zebrać więcej śmieci niż poprzednio.

Podczas pierwszej akcji, która odbyła się 9 marca, 30 wolontariuszom udało się zebrać ok. 100 worków śmieci. Tym razem zwiększyła się zarówno liczba uczestników, jak i liczba zebranych worków śmieci.

Łącznie, podczas sobotniej akcji zbierania śmieci na lewym brzegu Wisłoka na północ od mostu Lwowskiego, wzięło udział ponad 50 osób. Zbiórka śmieci rozpoczęła się o godz. 11, zabrano ok. 150 worków, a o ich odbiór zadbały Wody Polskie wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej.

„Byli z nami: dzieci, mamy, tatowie, pary, nastolatkowie, studentki, 51 Drużyna Harcerzy i Harcerek Żuawi - Szczep, seniorzy, zagraniczni wolontariusze ze Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO z Cypru, Hiszpanii, Włoch, Francji i Hondurasu, przedstawiciele Regionalnego Zarządu Wody Polskie, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Rzeszowie oraz dwa psy” – czytamy na facebookowym profilu wydarzenia.

Głównymi organizatorami akcji była Fundacja Rzeszowska oraz Stacja Rzeszów DZIKI.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Rzeszów

Więcej budek dla jerzyków przy rzeszowskich blokach. Ptaki niemal zniknęły z terenu miasta

RZESZÓW. Pracownicy MZBM zawiesili dwadzieścia budek dla jerzyków na elewacji bloku przy ul. Leszczyńskiego. Kolejnych 400 budek czeka na umieszczenie przy ścianach innych budynków.

Rzeszów

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. 

Rzeszów

Będą nowe ekologiczne autobusy w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup kolejnych miejskich autobusów elektrycznych i gazowych. Miejski tabor wzmocni się łącznie o 14 ekologicznych pojazdów.

Rzeszów

W listopadzie Rzeszów zyskał prawie 800 drzew

RZESZÓW. Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. W różnych punktach Rzeszowa posadzono blisko 800 roślin, m.in. lip, dębów i brzóz.

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Reklama