Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Zakończono kolejną akcję sprzątania brzegów Wisłoka. Tym razem zebrano ok. 150 worków

Dodano: 25.03.2019 r.

fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Fundacja Rzeszowska
fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Fundacja Rzeszowska
RZESZÓW. Podczas drugiej tegorocznej akcji sprzątania wzdłuż Wisłoka wzięło udział ponad 50 osób. Uczestnikom udało się zebrać więcej śmieci niż poprzednio.

Podczas pierwszej akcji, która odbyła się 9 marca, 30 wolontariuszom udało się zebrać ok. 100 worków śmieci. Tym razem zwiększyła się zarówno liczba uczestników, jak i liczba zebranych worków śmieci.

Łącznie, podczas sobotniej akcji zbierania śmieci na lewym brzegu Wisłoka na północ od mostu Lwowskiego, wzięło udział ponad 50 osób. Zbiórka śmieci rozpoczęła się o godz. 11, zabrano ok. 150 worków, a o ich odbiór zadbały Wody Polskie wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej.

„Byli z nami: dzieci, mamy, tatowie, pary, nastolatkowie, studentki, 51 Drużyna Harcerzy i Harcerek Żuawi - Szczep, seniorzy, zagraniczni wolontariusze ze Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO z Cypru, Hiszpanii, Włoch, Francji i Hondurasu, przedstawiciele Regionalnego Zarządu Wody Polskie, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Rzeszowie oraz dwa psy” – czytamy na facebookowym profilu wydarzenia.

Głównymi organizatorami akcji była Fundacja Rzeszowska oraz Stacja Rzeszów DZIKI.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wniosek ZRID na przebudowę ronda Pobitno złożony

​RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku przebudowy ronda Pobitno. Na ręce wojewody trafił wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji. Służby wojewody mają 90 dni na wydanie decyzji ZRID.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej, w rejonie mostu Narutowicza

RZESZÓW. Do piątku 21 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej, na odcinku od mostu im. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Policyjny pościg za kierowcą. Potrącił matkę z dzieckiem i uciekł

RZESZÓW. 28-letni kierowca opla potrącił na przejściu dla pieszych matkę z dzieckiem i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i był objęty zakazem prowadzenia pojazdów.  

Rzeszów

Część ul. Mickiewicza tylko dla pieszych i rowerzystów

RZESZÓW. Na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Mickiewicza wprowadzono zakaz ruchu samochodów.

Rzeszów

Na os. Miłocin powstanie tężnia solankowa. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Będzie to jedyne takie miejsce w Rzeszowie. Inwestycja postanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W piątek utrudnienia w ruchu w rejonie mostu Karpackiego

RZESZÓW. Kolejne utrudnienia w związku z budową kładek rowerowych w Rzeszowie. Tym razem wyłączony zostanie pas ruchu w rejonie mostu Karpackiego.

Rzeszów

Konrad Fijołek przedstawił wizję "Nowego Centrum Rzeszowa"

RZESZÓW. "Chciałbym zapowiedzieć całkiem nowe podejście do centrum Rzeszowa" - mówił Konrad Fijołek podczas środowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce stanie urządzenie do wykrywania koronawirusa

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka jako pierwsze lotnisko regionalne przetestuje innowacyjną technologię wykrywania zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Reklama