Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

Zakończono prace przy rozbudowie ul. Granicznej na osiedlu Drabinianka [ZDJĘCIA]

Dodano: 24.10.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Blisko 270-metrowy odcinek ulicy Granicznej na rzeszowskim osiedlu Drabinianka jest już po przebudowie. Inwestycja jest efektem współpracy Rzeszowa i prywatnego inwestora. Porozumienie w tej sprawie zawarto w lipcu 2022 roku. Droga została poszerzona, ułożono nową nawierzchnię, przebudowano i wybudowano ciąg pieszo-rowerowy.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w pierwszym kwartale bieżącego roku. Zadanie wykonała firma DevelopRes, która buduje tu osiedle Nova Graniczna. Spółka była odpowiedzialna zarówno za przygotowanie dokumentacji projektowej jak i sfinansowanie prac budowlanych.

Przebudowa ulicy Granicznej objęła odcinek o długości blisko 270 metrów – od ul. Cichej do al. Powstańców Warszawy. Powstała tam nowy chodnik, wybudowano ciąg pieszo-rowerowy o szerokości do 4 metrów. Odcinek ul. Granicznej został poszerzony do 7 metrów, ułożono nową nawierzchnię. Ponadto inwestor wybudował nową kanalizację deszczową, odcinek sieci gazowej, nowe oświetlenie, przebudowane zostały także wjazdy do budynków.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Różowe skrzyneczki" w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

RZESZÓW. WSIiZ włączyła się w akcję fundacji „Różowa skrzyneczka”, która walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W toaletach na terenie uczelni pojawiły się skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Oto 10 kluczowych inwestycji, które mają powstać w Rzeszowie w najbliższych latach

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, aquapark, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Wisłokostrada - to tylko część ważnych inwestycji, które miasto planuje zrealizować w Rzeszowie w ciągu najbliższych lat.

Rzeszów

Wyjątkowa ławeczka Łukasiewicza przed Urzędem Marszałkowskim

​RZESZÓW. Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy al. Cieplińskiego stanęła wyjątkowa ławka upamiętniająca Ignacego Łukasiewicza. - Ławeczka ma nie tylko upamiętniać tę wybitną postać, ale ma też mieć wymiar edukacyjny, zwłaszcza dla młodych...

Rzeszów

10 największych i najważniejszych inwestycji w 2022 roku w Rzeszowie wg ratusza

RZESZÓW. Po tzw. „małych” inwestycjach, przyszedł czas na te duże. Ratusz przedstawił listę 10 największych i najważniejszych „dużych” inwestycji minionego roku.

Rzeszów

Program in vitro w Rzeszowie - konkurs rozstrzygnięty

RZESZÓW. Wybrana została oferta firmy PARENS. Program będzie trwał od 9 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2025 r.

Rzeszów

Zwłoki mężczyzny w rzece w Rzeszowie. Policja ustala przyczyny śmierci mężczyzny

RZESZÓW. Ciało 38-letniego mieszkańca Rzeszowa znaleziono w rzece przy ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny.

Rzeszów

Ruszył przetarg na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Są nowe wizualizacje

RZESZÓW. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Obiekt ma być gotowy w 2025 roku.

Reklama