Rzeszów - Wtorek, 28.10.2025
Reklama

Zakończono prace przy rozbudowie ul. Granicznej na osiedlu Drabinianka [ZDJĘCIA]

Dodano: 24.10.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Blisko 270-metrowy odcinek ulicy Granicznej na rzeszowskim osiedlu Drabinianka jest już po przebudowie. Inwestycja jest efektem współpracy Rzeszowa i prywatnego inwestora. Porozumienie w tej sprawie zawarto w lipcu 2022 roku. Droga została poszerzona, ułożono nową nawierzchnię, przebudowano i wybudowano ciąg pieszo-rowerowy.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w pierwszym kwartale bieżącego roku. Zadanie wykonała firma DevelopRes, która buduje tu osiedle Nova Graniczna. Spółka była odpowiedzialna zarówno za przygotowanie dokumentacji projektowej jak i sfinansowanie prac budowlanych.

Przebudowa ulicy Granicznej objęła odcinek o długości blisko 270 metrów – od ul. Cichej do al. Powstańców Warszawy. Powstała tam nowy chodnik, wybudowano ciąg pieszo-rowerowy o szerokości do 4 metrów. Odcinek ul. Granicznej został poszerzony do 7 metrów, ułożono nową nawierzchnię. Ponadto inwestor wybudował nową kanalizację deszczową, odcinek sieci gazowej, nowe oświetlenie, przebudowane zostały także wjazdy do budynków.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Odrzucono pomysł radnych PiS odnośnie rozbudowy sześciu skrzyżowań w Rzeszowie

RZESZÓW. Punkt po głosowaniu został usunięty z planu obrad radnych.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże, w jednej ze szkół średnich, w tworzeniu klas z branży lotniczej

RZESZÓW. Umowę podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej i Adam Krzysztoń, starosta powiatu łańcuckiego.

Rzeszów

UR o petycji w sprawie eksperymentów na zwierzętach: „ma niewiele wspólnego z rzeczywistością”

RZESZÓW. Zwierzęta, na których przeprowadzane będą eksperymenty nie mogą odczuwać stresu.

Rzeszów

Waldemar Szumny trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Podczas IV sesji Rady Miasta zdecydowała się na wybór trzeciego wiceprzewodniczącego rady. Został nim radny Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Szumny.

Rzeszów

10 autobusów elektrycznych lada dzień wyjedzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Autobusy będa obsługiwać linie 0A i 0B.

Rzeszów

Palił marihuanę prowadząc samochód. Na ul. Rejtana mężczyznę zauważył policjant

RZESZÓW. Do tej nietypowej interwencji doszło w poniedziałek ok. godz. 12.30.

Rzeszów

Chcą przenieść Dzwon Niepodległości na Plac Farny

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta, radni Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali wniosek jaki na ich ręce złożył Związek Strzelecki "Strzelec".

Reklama