Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Zakończono przebudowę letniego pałacu Lubomirskich

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Trwające od ponad 5 lat prace konserwatorskie zostały zakończone. Letni pałac Lubomirskich przy al. Pod Kasztanami został ostatecznie odrestaurowany.

Należący aktualnie do Okręgowej Izby Lekarskiej letni pałac Lubomirskich może być znowu jedną z głównych wizytówek turystycznych miasta Rzeszowa.  Trwające ponad 5 lat prace konserwatorskie dobiegły końca. Wyremontowano pomieszczenia wewnątrz budynku, zainstalowano nową izolację oraz instalację elektryczne.

W 2015 rok Wojewódzki Konserwator Zabytków przeznaczył subwencje w wysokości 80 tyś. PLN z przeznaczeniem na remont ogrodzenia. Prezydenta Miasta Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, na prace remontowe asygnował kwotę w wysokości 276 tyś. PLN. Zgodnie z relacją Prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej, dr Wojciecha Domki, pozostały wkład pieniężny pochodzi ze środków własnych, obecnego właściciela.

Warto zauważyć, że ogród pałacyku został udostępniony dla mieszkańców, którzy bez problemu mogę z niego korzystać.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MPWiK rozpoczyna potężną inwestycję w Rzeszowie. Umowa podpisana

RZESZÓW. Blisko 47 mln zł będzie kosztowała kolejna wielka inwestycja realizowana przez rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Rzeszów

Miasto testuje inteligentne pojemniki na śmieci [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie pojawiły się inteligentne pojemniki na śmieci. Na razie na okres testowy. Jeśli się sprawdzą, nie wykluczone że miasto wprowadzi je na stałe.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Wołyńskiej na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie I etapu łącznika ulicy Wołyńskiej z ul. Potokową. Inwestycja ma być gotowa w maju br.

Rzeszów

Rusza sezon fontannowy w Rzeszowie. Są dwie nowości

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczyna się sezon fontannowy. Pierwsza została już uruchomiona. Sukcesywnie włączane będą kolejne. W tym roku pojawią się również dwie nowe fontanny.

Rzeszów

Nowy sprzęt w Szpitalu Miejskim. Służy najmłodszym pacjentom

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie ma nowy aparat do USG. Sprzęt zakupiono ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zamknięty fragment ścieżki pieszo-rowerowej przy rzeszowskiej plaży

RZESZÓW. Do końca kwietnia zamknięty będzie ponad 150 metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przy plaży miejskiej. Tymczasowe przejście poprowadzono przez teren plaży.

Rzeszów

Bezpłatne badania prenatalne w KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. W ofercie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie pojawiła się możliwość wykonania bezpłatnych badań prenatalnych.

Rzeszów

5 wypadków, 7 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. Podczas minionego weekendu w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim doszło do pięciu wypadków, w których ucierpiało 7 osób.

Reklama