Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Zakończył się I etap budowy dróg łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową

Dodano: 05.06.2025 r. / Redakcja

fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

RZESZÓW. W zachodniej części Rzeszowa powstała ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową – Etap I” o wartości blisko 16 mln zł wykonała firma Strabag.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Na razie zakończono etap pierwszy, który obejmował przedłużenie odcinka ul. Wołyńskiej o długości ok. 0,5 km oraz budowę ul. Słoneczny Stok o długości ok. 0,3 km.

Nowa droga ma 7 siedem metrów szerokości. Po obu stronach powstały chodniki zmiennej o szerokości 1,5 -2,0 m. Zadanie obejmowało również budowę trzech zatok autobusowych oraz oświetlenia ulicznego.

Reklama

Wykonawca przebudował także urządzenia infrastruktury technicznej kolidujące z niniejszą inwestycją. W ramach poprawy bezpieczeństwa użytkowników ulic zostało wykonane oznakowanie zarówno pionowe jak i poziome.

Poza tym wykonano kanalizację deszczową wraz z budową zbiornika retencyjnego, który jest zlokalizowany przy ul. Potokowej. Dodatkowo została również wykonana kanalizacja deszczowa obejmująca roboty na pozostałych odcinkach dróg w ramach Etapu II tj. na dalszym odcinku ul. Wołyńskiej oraz ul. Potokowej wraz z przebudową istniejącej infrastruktury technicznej na ul. Potokowej.

ZDJĘCIA Z BUDOWY NOWEJ DROGI ZNAJDZIESZ W DZIALE FOTO


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jednoślady Blinkee powracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Sezon rowerowy w Rzeszowie oficjalnie otwarty. Firma Blinkee po raz trzeci gości ze swoimi jednośladami elektrycznymi w naszym mieście.

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką na S19. Kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. W nocnym wypadku na drodze S19 zginął 36-letni kierowca osobowego volkswagena, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie wraca do normalności

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Ograniczone pozostaną kursy linii nr  „53”. Z kolei kursy linii „3”, „22” i „20” ulegną korekcie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja.

Rzeszów

Znamy rozkład lotów na trasie Warszawa - Rzeszów

RZESZÓW. Połączenia będą realizowane od 1 czerwca br.

Rzeszów

Od 25 maja otwarte szkoły w Rzeszowie

RZESZÓW. Od poniedziałku, 25 maja br. uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. Będą również konsultacje dla uczniów klas VIII.

Rzeszów

Koronawirus. Od kilku tygodni brak nowych zakażeń w Rzeszowie. Na Podkarpaciu stabilnie

PODKARPACIE. Kolejny dzień bez nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W samym Rzeszowie nowych zakażeń nie odnotowano od 22 kwietnia.

Reklama