Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Zakończył się I etap budowy dróg łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową

Dodano: /

fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

RZESZÓW. W zachodniej części Rzeszowa powstała ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową – Etap I” o wartości blisko 16 mln zł wykonała firma Strabag.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Na razie zakończono etap pierwszy, który obejmował przedłużenie odcinka ul. Wołyńskiej o długości ok. 0,5 km oraz budowę ul. Słoneczny Stok o długości ok. 0,3 km.

Nowa droga ma 7 siedem metrów szerokości. Po obu stronach powstały chodniki zmiennej o szerokości 1,5 -2,0 m. Zadanie obejmowało również budowę trzech zatok autobusowych oraz oświetlenia ulicznego.

Reklama

Wykonawca przebudował także urządzenia infrastruktury technicznej kolidujące z niniejszą inwestycją. W ramach poprawy bezpieczeństwa użytkowników ulic zostało wykonane oznakowanie zarówno pionowe jak i poziome.

Poza tym wykonano kanalizację deszczową wraz z budową zbiornika retencyjnego, który jest zlokalizowany przy ul. Potokowej. Dodatkowo została również wykonana kanalizacja deszczowa obejmująca roboty na pozostałych odcinkach dróg w ramach Etapu II tj. na dalszym odcinku ul. Wołyńskiej oraz ul. Potokowej wraz z przebudową istniejącej infrastruktury technicznej na ul. Potokowej.

ZDJĘCIA Z BUDOWY NOWEJ DROGI ZNAJDZIESZ W DZIALE FOTO


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwie osoby w szpitalu po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym

RZESZÓW. Do szpitala trafiła 60-latka wraz z 12-letnim chłopcem.

Rzeszów

W pięciu rzeszowskich żłobkach znajdziemy magiczny dywan

RZESZÓW. Magiczny dywan obecny jest już w ponad stu podkarpackich szkołach i przedszkolach.

Rzeszów

Siatkarze z Rzeszowa pokonani w Warszawie

RZESZÓW. Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonali Asseco Resovią Rzeszów 3:1 w meczu 8. kolejki PlusLigi. 

Rzeszów

Delegacja z Korei Południowej odwiedziła Politechnikę Rzeszowską

RZESZÓW. Delegacja z Sacheon przebywała w Rzeszowie do 29 listopada.

Rzeszów

Umowa z Autosanem podpisana. Do Rzeszowa przyjedzie 60 nowych autobusów

RZESZÓW. Za zamówienie Rzeszów zapłaci 54,7 mln zł.

Rzeszów

Wręczono statuetki Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019

28 listopada w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa wręczono nagrody i wyróżnienia w najważniejszych podkarpackich nagrodach biznesowych.

Rzeszów

PKS Rzeszów przywraca kolejny zawieszony kurs

RZESZÓW. Bez połączeń pozostają podróżujący w relacji Rzeszów Hyżne Nowa Wieś.

Rzeszów

Dyrektor PGE EC o władzy szantażującej za pośrednictwem mediów komisje przetargową ws. odbioru odpadów

RZESZÓW. Dyrektor PGE EC problemu z odpadami nie widzi i dziwi się mediom tak radykalnej reakcji na wieść o rozpoczęciu przetargu.

Reklama