Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

Zasadzą żonkile, aby pomóc podopiecznym Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Dodano: /

fot. Fundacja Podkarpackiej Hospicjum dla Dzieci
fot. Fundacja Podkarpackiej Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. Już po raz piąty Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci bierze udział ogólnopolskiej inicjatywie „Pola Nadziei”. Inauguracja tegorocznej akcji odbędzie się 9 października w Parku Papieskim.

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją działającą na terenie całego województwa podkarpackiego. Zapewnia opiekę nieuleczalnie chorym Dzieciom oraz ich Rodzinom. Celem jej pracy jest poprawa jakości życia podopiecznych dzięki profesjonalnej opiece medycznej, psychologicznej, socjalnej i duchowej.

W tym roku, już po raz piąty Fundacja jest uczestnikiem ogólnopolskiej inicjatywy „Pola Nadziei”. Akcja ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają.

Każdego roku jesienią sadzone są cebulki żonkila. Wiosną gdy kwiaty zakwitną są wręczane ludziom dobrego serca za wolne datki do puszek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Dlaczego żonkil? To symbol nadziei, która jest nieodłączonym elementem opieki hospicyjnej.
W tym roku Zarząd, Pracownicy oraz Wolontariusze Fundacji zainaugurują akcję 9 października o godz. 12.00 w Parku Papieskim (w okolicy pomnika Jana Pawła II). Towarzyszyć im będą zaproszeni goście: władze miasta Rzeszowa oraz przedstawiciele zaangażowanych firm.

W poprzedniej edycji udział w akcji wzięło 179 Placówek Oświatowych z województwa podkarpackiego w tym 48 z Rzeszowa. W tym roku w akcję dotychczas włączyło się 156 Placówek. Organizatorzy mają nadzieję, że ta liczba z dnia na dzień będzie rosła.

Jak dołączyć? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/HyDoyJadE3oVuqf57. Jest on również dostępny na naszej stronie internetowej wraz z wszystkimi informacjami na temat akcji.

Reklama

- Zapraszamy do udziału w akcji zarówno Placówki Oświatowe jak i Firmy z terenu naszego województwa. Cebulki można zasadzić na terenie firmy, a wiosną przeprowadzić zbiórkę wśród pracowników lub dołączyć do kwest organizowanych przez Fundację na terenie miasta Rzeszowa - zachęcają organizatorzy akcji. 

Poniżej zdjęcia z ubiegłorocznej akcji sadzenia żonkili / fot. Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dachowanie renault clio w Kamieniu. Kierowca uciekał przed policją

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna kierujący samochodem marki renault clio, w trakcie ucieczki przed policjantami, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 40-latek trafił do szpitala. Z popełnione wykroczenia, uzbierał łącznie 239 punktów karnych.

Rzeszów

Pożar szeregówek na osiedlu Biała w Rzeszowie. Spłonęło siedem domów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Służby cały czas pracują na miejscu pożaru budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej przy ul. kard. Karola Wojtyły na osiedlu Biała.

SPEED SHOW

Dwudniowy festiwal motoryzacji na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Speed Show, czyli wielkie święto motoryzacyjne już w ten weekend na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorzy z Mtuning, AutoDiscover i Global Motors zapewniają, że będzie to rekordowa edycja. Pojawi się na...

JelczTour

Ostatnie wakacyjne przejazdy zabytkowym Jelczem po Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend odbędą się ostatnie wakacyjne przejazdy czerwonym Jelczem po ulicach Rzeszowa w ramach akcji pod hasłem #JelczTOUR.

Rzeszów

Przejazd pod torami na ul. Miłocińskiej już otwarty

RZESZÓW. Zakończył się remont wiaduktu kolejowego, pod którym biegnie droga łącząca ulice Miłocińską i Warszawską.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Małopolskim

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 32-letni kierowca bmw zginął w wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Bursztynowej w Głogowie Małopolskim. 24-letni pasażer pojazdu trafił do szpitala.

Rzeszów

We wrześniu rozpoczną się prace przy odmulaniu Wisłoka

RZESZÓW. Trwają prace związane z przygotowaniem placu budowy pod kolejny etap odmulania Wisłoka.

Rzeszów

Nowa nazwa ulicy na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni podjęli uchwałę dotyczącą nadania imienia ks. Stanisława Sznajdera jednej z ulic na rzeszowskim osiedlu Przybyszówka. Droga przebiega od ul. Krakowskiej w kierunku południowym.

Reklama