Rzeszów - Sobota, 13.12.2025
Reklama

Zatrucie tlenkiem węgla. 48-latkowi pomógł brat

Dodano: 17.10.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Przed nami okres jesienno-zimowy, a co się z tym wiąże kolejny sezon grzewczy. To okres, w którym znacząco zatrucia tlenkiem węgla – czadem. Pierwszy przypadek podtrucia miał miejsce przy ul. Wyspiańskiego. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala.

W poniedziałek wieczorem policjanci interweniowali w mieszkaniu, przy ul. Wyspiańskiego, gdzie doszło do podtrucia tlenkiem węgla. Na miejscu poszkodowanemu pomocy udzielał zespół pogotowia ratunkowego.

Okazało się, że 48-letni mężczyzna korzystając z łazienki stracił przytomność. Pierwszej pomocy udzielił mu brat. Kiedy mężczyzna odzyskał przytomność, został przewieziony do szpitala. W jego krwi stwierdzono stężenie tlenku węgla, a strażacy stwierdzili obecność tlenku węgla w łazience.

Jego źródłem mógł być piecyk gazowy i brak wentylacji. W mieszkaniu przebywały jeszcze trzy dorosłe osoby, które nie ucierpiały w wyniku pojawienia się czadu.
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego. Umowa z wykonawcą podpisana

RZESZÓW. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się rewitalizacja 3-hektarowego parku przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie.  Przybędzie drzew i krzewów, powstaną nowe aleje, plac zabaw zostanie rozbudowany.

Rzeszów

Wielkanocne jarmarki w Plazie. Inspiracje i pomysły na świąteczny stół

RZESZÓW. Wielkanocne przysmaki, rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne oraz wyjątkowe przyprawy to wszystko będzie można znaleźć na jarmarkach świątecznych w CH Plaza Rzeszów. 

Rzeszów

Poszerzą ulicę Ustrzycką w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie 800-metrowy odcinek ulicy Ustrzyckiej zostanie przebudowany. Droga zostanie poszerzona do minimum 6 m, powstanie chodnik oraz nowe oświetlenie.

Rzeszów

W niedzielę utrudnienia w ruchu w związku z Półmaratonem Rzeszowskim

RZESZÓW. Trasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Rzeszów

Ruszyła budowa ponad 10-kilometrowego odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica

RZESZÓW. W ramach inwestycji wybudowany zostanie tunel o długości ok. 2,2 km.

Rzeszów

W Rzeszowie zamontowano kolejne budki dla jerzyków

RZESZÓW. Ponad 130 kolejnych budek dla jerzyków pojawiło się na ścianach budynków administrowanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Licząc z tymi powieszonymi jesienią ubiegłego roku, jest ich już łącznie 157.

Rzeszów

W najbliższą sobotę otwarte punkty paszportowe

PODKARPACIE. W związku z dużym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, w najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2022 r. czynne będą Oddziały Paszportowe w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Rzeszów

Jechał całą szerokością jezdni. Był tak pijany, że wynik przekroczył skalę alkomatu

RZESZÓW. 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego prowadził samochód mając blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. 

Reklama