Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Zatrzymano mężczyznę, który śmiertelnie potrącił pieszego w Boguchwale i uciekł

Dodano: 12.04.2019 r.

fot. Archiwum KWP
fot. Archiwum KWP
RZESZÓW. Udało się ustalić i zatrzymać kierowcę Audi, który w poniedziałek wieczorem śmiertelnie potrącił pieszego w Boguchwale, nie udzielił mu pomocy i zbiegł z miejsca zdarzenia. To 28-letni mieszaniec powiatu strzyżowskiego.

Przypomnijmy, w poniedziałek, w Boguchwale przed godz. 22:00 kierowca auta jadąc w kierunku Rzeszowa potrącił pieszego, który przechodził przez jezdnię w rejonie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Suszyckich z ul. Kalinową. Kierowca samochodu nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Mimo podjętej reanimacji przez załogę pogotowia ratunkowego, potrącony mężczyzna zmarł.

Policjantom z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym udało się ustalić tożsamość sprawcy potrącenia. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, który wczoraj został zatrzymany w swoim domu.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli audi A4, którym kierował.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratur Rejonowa w Rzeszowie. Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności zdarzenia. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi odpowiedzialność za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i nie udzielenie pomocy poszkodowanemu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kradł rowery na Nowym Mieście i na Drabiniance. 46-latek w rękach Policji

RZESZÓW. 46-mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany przez Policję, w związku z podejrzeniem o kradzieże rowerów na terenie osiedli Drabinianka i Nowe Miasto. Mężczyzna przyznał się do ich kradzieży i  usłyszał już pierwsze zarzuty.

Rzeszów

Apel Urzędu Miasta do mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa apeluje o załatwianie spraw telefonicznie lub przez internet.

Rzeszów

Stacja Rzeszów Główny z nowoczesnym systemem informacji i monitoringiem

RZESZÓW. Polskie Linie Kolejowe wprowadzą nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz system monitoringu na stacji Rzeszów Główny. Obydwa systemy w pełni zaczną funkcjonować w przyszłym roku.

Rzeszów

Dodatkowy termin przyjmowania odpadów w PSZOK-ach

RZESZOW. Odpady do PSZOK-ów przy ul. Ciepłowniczej i przy al. Sikorskiego będą przyjmowane cztery razy w tygodniu.

Rzeszów

Na prawym brzegu Wisłoka powstanie duży park? W kwietniu konkurs na projekt

RZESZÓW. Nowa, miejska przestrzeń do wypoczynku miałaby powstać na obszarze o powierzchni 10 hektarów.

Rzeszów

Pędził 107 km/h na ul. Myśliwskiej. Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać

RZESZÓW. 24-letni kierowca z sądowym zakazem kierowania pojazdami, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W trakcie ucieczki porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany, a o jego...

Rzeszów

Podrobiona odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Zatrzymano obywatela Bułgarii

RZESZÓW. Policja zabezpieczyła 120 podrobionych koszulek światowych marek, którymi handlował na bazarze przy ul. Dworaka obywatel Bułgarii.

Rzeszów

Trwa zbiorka archiwalnych zdjęć Rzeszowa. Powstanie z nich wystawa

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury rozpoczął zbiórkę starych fotografii przedstawiających Rzeszów i okolice oraz jego mieszkańców. Zwieńczeniem akcji będzie interaktywna wystawa zebranych zdjęć oraz wydanie zbiorowej publikacji pn. „Historie życiem pisane”.

Reklama