Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Zatrzymano sprawców włamania do hurtowni ze sprzętem fotograficznym

Dodano: 28.06.2021 r.

Na zdj. Policjanci doprowadzają jednego z podejrzanych do sądu / fot. KMP Rzeszów
Na zdj. Policjanci doprowadzają jednego z podejrzanych do sądu / fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o włamanie do hurtowni ze sprzętem fotograficznym w Rzeszowie. To mieszkańcy Krakowa. Ukradli produkty o wartości 138 tys. zł i dokonali strat wycenionych na 9 tys. zł.

Do włamania doszło 5 czerwca br. Około godz. 3:00 nieznani sprawcy wybili szybę w drzwiach wejściowych do firmy. Po dostaniu się do środka porozbijali witryny wystawowe, z których skradli aparaty fotograficzne, obiektywy i inny sprzęt fotograficzny o łącznej wartości ponad 138 tys. złotych. Łącznie straty wyceniono na kwotę ponad 147 tys. złotych, z czego 9 tys. za zniszczenia podczas włamania.

Nad sprwą pracowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego, którzy przeprowadzili oględziny na miejscu włamania i zabezpieczyli ślady. Sprawdzili zapisy monitoringu oraz zbierali informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców przestępstwa.

Kryminalnym udało się wytypować sprawców. To dwaj mężczyźni, którzy włamali się do hurtowni oraz 32-letnia kobieta, która przywiozła ich na miejsce swoim samochodem. Wszyscy są mieszkańcami Krakowa.
Reklama
Prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu oraz przeszukaniu.

Dwoje podejrzanych – kobietę i 30-letniego mężczyznę - zatrzymano w Krakowie, 16 czerwca br. Podczas przeszukania znaleziono przy nich środki odurzające. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu w Rzeszowie.

Policjanci przekazali zebrany w sprawie materiał dowodowy do Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów. Prokurator wszczął śledztwo. Przesłuchał podejrzanych i przedstawił im zarzuty kradzieży z włamaniem. Ponadto kobieta odpowie za posiadanie narkotyków, a mężczyzna za posiadanie ich w znacznej ilości. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował obydwoje podejrzanych na okres 3 miesięcy.

W tym czasie kryminalni pracowali nad ustaleniem tożsamości trzeciej osoby podejrzanej o udział w włamaniu. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Krakowa. Policjanci zatrzymali go w środę. Prokurator przedstawił mu również zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem, a sąd aresztował go na 3 miesiące.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pracownica banku podejrzana o kradzież ponad miliona złotych i pranie pieniędzy

RZESZÓW. 48-letnia mieszkanka Rzeszowa usłyszała zarzuty. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Pierwszy autobus wodorowy na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Autobus, który nie tylko nie emituje spalin, ale wręcz oczyszcza powietrze podczas jazdy — od kilku dni można go spotkać na ulicach miasta. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne testuje wodorowego NesoBusa o zasięgu...

Rzeszów

Popołudniowy wypadek na ul. Podkarpackiej w Rzeszowie. 1 osoba w szpitalu

RZESZÓW. Na ulicy Podkarpackiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Rzeszów

Przy ul. Wyspiańskiego powstaje nowy kompleks sportowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa realizacja nowej inwestycji sportowej w Rzeszowie. Przy VIII Liceum Ogólnokształcącym na ul. Wyspiańskiego powstaje kompleks, na który składają się m.in. wielofunkcyjne boiska ze sztuczną nawierzchnią i bieżnia lekkoatletyczna. - Z...

Rzeszów

Znamy program majowych uroczystości patriotycznych w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2026 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne. Do udziału w wydarzeniach zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Dowódca...

Rzeszów

Most na S19 w Świlczy do remontu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont mostu o długości ponad 27 metrów w Świlczy. Celem modernizacji przeprawy jest odtworzenie jej stanu pierwotnego.

Rzeszów

Jeszcze w tym roku przybędzie 10 nowych placów zabaw w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę na dofinansowanie budowy 10 placów zabaw przy dziesięciu rzeszowskich żłobkach. Obiekty mają być zaprojektowane w takich sposób, aby mogły służyć maluchom przez cały rok. Inwestycje będą gotowe jeszcze...

Reklama