Rzeszów - Niedziela, 15.06.2025
Reklama

Zbiórka odpadów niebezpiecznych, odzieży oraz tekstyliów w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl / Pixabay
fot. Archiwum RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW. 7 kwietnia 2025 r. rusza obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz tekstyliów i odzieży na terenie Rzeszowa. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego miasta. Akcja potrwa do 14 kwietnia (z wyłączeniem weekendu 12-13.04).

Zbiórka organizowana wspólnie przez Miasto Rzeszów wraz z MPGK-Rzeszów Sp. z o.o. obejmuje zbiórkę odpadów niebezpiecznych oraz zużytej odzieży i tekstyliów pochodzących wyłącznie z gospodarstw domowych i niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Odpady będzie można oddać bezpłatnie, w wyznaczonych punktach i terminach.

Jakie odpady można oddać?

• odzież
• tekstylia np. kołdry, poduszki, pościel, prześcieradła, koce, zasłony, narzuty, firanki, obrus, serwetki, ręczniki, ścierki kuchenne itp.
• obuwie
• zużyte baterie
• środki ochrony roślin
• opakowania po środkach ochrony roślin
• rozpuszczalniki, farby, lakiery
• opakowania po rozpuszczalnikach, farbach, lakierach
• kwasy i alkalia
• środki chemiczne typu domowego
• leki przeterminowane
• pochodzące z gospodarstw domowych zużyte igły i strzykawki
• termometry
• odpady zawierające rtęć
• żarówki energooszczędne
• świetlówki

Przypominamy, że wyżej wymienione odpady przyjmowane są również w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy al. gen. Wł. Sikorskiego 428 i ul. Ciepłowniczej 11 we wtorki, czwartki w godzinach 10:00 – 18:00 i soboty w godzinach 9:00 -17:00, a w okresie od 1 kwietnia do 31 października także w piątki w godzinach 10:00 – 18:00.

Wykaz punktów i terminy, w których będą odbierane odpady, zużyta odzież oraz tekstylia:

Poniedziałek, 7 kwietnia

  • Parking przy ul. Matysowskiej w rejonie Rzeszowskiego Domu Kultury filia Matysówka w godz. 10.00-12.00.
  • Parking pomiędzy ul. Krajobrazową 10 i 12 w godz. 12.30-14.30.
  • Parking przy ul. Myśliwskiej w rejonie Domu Ludowego w Miłocinie w godz. 15.00-17.00.

Wtorek, 8 kwietnia

  • Parking za kościołem Saletynów w godz. 10.30-12.30.
  • Parking w rejonie ROSIR od strony ul. Pułaskiego w godz. 12.40-14.40.
  • Parking za przychodnią zdrowia w rej. al. Rejtana 32 w godz. 15.00-17.00.
Reklama

Środa, 9 kwietnia

  • W rejonie skrzyżowania ul. Cichej i ul. Zielonej w godz. 10.30-12.30.
  • Parking w rejonie kościoła w Słocinie i ul. Paderewskiego w godz. 12.45-14.45.
  • Parking w rejonie kiosku i pętli autobusowej przy ul. Robotniczej w godz. 15.00-17.00.

Czwartek, 10 kwietnia

  • Parking w rejonie supermarketu SPAR i skrzyżowania ul. Budziwojskiej i Podleśnej w godz. 10.15-12.15.
  • Parking w rejonie bloku przy ul. Mazurskiej 15 w godz. 12.45-14.45.
  • Parking w rejonie kościoła w Załężu i ul. ks. J. Stączka w godz. 15.00-17.00.

Piątek, 11 kwietnia

  • Parking naprzeciwko bloku nr 9 przy ul. Zbyszewskiego w godz. 10.30-12.30.
  • W rejonie sklepu „Nasz Sklep” przy ul. Sportowej w godz. 12.45-14.45.
  • Parking w rejonie sklepu Merkury i ul. Broniewskiego w godz. 15.00-17.00.

Poniedziałek, 14 kwietnia

  • Parking w rejonie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 11 w Zwięczycy i ul. Beskidzkiej w godz. 10.15-12.15.
  • Parking w rejonie OSP Bzianka przy ul. Św. Jakuba 1 w godz. 12.45-14.45.
  • Parking przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 10 przy ul. Dębickiej 288 w godz. 15.00-17.00.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zdewastował autobus miejski, miał ponad 2,5 promila alkoholu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który uszkodził autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Straty oszacowano na blisko 50 tys. zł.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na torach w Boguchwale. Nie żyje mężczyzna

BOGUCHWAŁA. Rzeszowscy policjanci pracują nad ustaleniem szczegółów tragicznego zderzenia, do którego doszło dziś rano na torach kolejowych w Boguchwale. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony przesz pociąg.

Rzeszów

Kilka rzeszowskich dróg osiedlowych zyska nowe nawierzchnie asfaltowe

RZESZÓW. Nowe asfaltowe nawierzchnie będą już niedługo układane m.in. na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, ul. Dębickiej na os. Przybyszówka, ul. Kalinowej na os. Bzianka.

Rzeszów

Rekordowa frekwencja w głosowaniu na projekty w ramach RBO 2026

RZESZÓW. „Mamy rekord!! Takiego Waszego zaangażowania w Rzeszowski Budżet Obywatelski jeszcze nigdy nie było!” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych po zakończeniu głosowania.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana terminu wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. W związku z czwartkowymi ulewnymi deszczami Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zmienia termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu na al. Armii Krajowej i ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rusza sezon letni na basenach otwartych w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend będzie można schłodzić się w wodach basenów otwartych Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego.

Rzeszów

Od 6 czerwca zamknięty POP na Dworcu Lokalnym

RZESZÓW. Przez blisko trzy miesiące zamknięty będzie POP na Dworcu Lokalnym w Rzeszowie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Boguchwale. Nie żyje 56-letni motocyklista

BOGUCHWAŁA. 56-letni mężczyzna kierujący motocyklem zderzył się z samochodem osobowym. Zginął na miejscu.

Reklama