Zdemolowali zabytkowy kościół i zaatakowali księdza. Usłyszeli zarzuty
Dodano: 08.03.2021 r.
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Dwaj mężczyźni włamali się do kościoła w Budziwoju. W środku pili alkohol i niszczyli wyposażenie świątyni. Kiedy proboszcz przyszedł sprawdzić co się dzieje, sprawcy zaatakowali go. 18 i 20-latek usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Obaj trafili na trzy miesiące do aresztu.
Do włamania doszło w ubiegłą środę. Dwaj mężczyźni wybili szybę w zabytkowym kościele w Budziwoju. W środku spożywali alkohol i niszczyli wnętrze świątyni. Kiedy proboszcz parafii wszedł do kościoła sprawdzić co się dzieje, mężczyźni ukryli się w zakrystii. Jeden z nich zaczął grozić księdzu i go uderzać. Proboszczowi udało się zamknąć ich w środku kościoła i powiadomić policję.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali włamywaczy. To 18-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego i 20-latek z Rzeszowa. Mężczyźni byli nietrzeźwi. Obaj trafili do policyjnego aresztu.
Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy i powiadomili o zdarzeni konserwatora zabytków.
W czwartek mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia zabytkowego mienia, naruszenia miru domowego oraz kierowania gróźb karalnych. Dodatkowo 18-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.
Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów wszczęła śledztwo w tej sprawie.
RZESZÓW. Od 1 marca 2024 r. mieszkańcom Rzeszowa i podróżnym udostępniony zostanie przebudowany plac dworcowy oraz parking podziemny, które stanowią „miejską” część Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Ile zapłacimy za postój? Jak pojadą autobusy...
RZESZÓW. Ponad 230 tys. przeznaczono na realizację Programu wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Weźmie w nim udział minimum 150 mieszkańców Rzeszowa.
RZESZÓW. W drugi weekend marca, mieszkańcy Rzeszowa będą mogli po raz kolejny kupić świeże produkty od lokalnych producentów na bazarze w Parku Papieskim. Na stoiskach będą m.in. wędliny, sery, soki, owoce, warzywa...
RZESZÓW. Firma OBO Polska kontynuuje prace przy przebudowie kolejnej części głównego rzeszowskiego deptaka. Inwestycja o wartości 13,7 mln zł ma być gotowa jesienią tego roku.
RZESZÓW. Jedna z kontrolerek ZTM została zaatakowana przez agresywnego pasażera. Poszkodowana z obrażeniami, w tym m.in. urazem głowy i kręgosłupa, trafiła do szpitala.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz