Rzeszów - Poniedziałek, 06.07.2026
Reklama

Zderzenie autobusu MKS z audi w Świlczy. 6 osób rannych

Dodano: 19.01.2024 r.

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. Przed godz. 10:00 w Świlczy k. Rzeszowa doszło do zderzenia autobusuMKS z osobowym audi. W zdarzeniu rannych zostało 6 osób. Jeden z pasażerów został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. 42-letni kierowca MKS, podczas skręcania w Woliczce w lewo, w kierunku Trzciany, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi osobowemu marki audi. Audi „wbiło się” w autobus.

W wypadku rannych zostało 6 osób: kierowca autobusu oraz dwoje pasażerów w wieku 64-lat i 74-lat, kierowca audi - 19-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego i jego dwóch pasażerów - 22-letni mieszkaniec Strzyżowa oraz 22-letni. Ten ostatni, ze względu na obrażenia, został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.
 
Policjanci pracują na miejscu wypadku nad ustaleniem szczegółowych okoliczności zdarzenia.  Ruch odbywa się jednym pasem w obu kierunkach. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, utrudnienia mogą potrwać do godz. 16:00.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Reklama