Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Zdewastował autobus miejski, miał ponad 2,5 promila alkoholu

Dodano: 10.06.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który uszkodził autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Straty oszacowano na blisko 50 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w piątek po północy. Policjanci patrolujący ulicę Lisa Kuli zauważyli rozsypane na jezdni, potłuczone szkło. Kilkanaście metrów dalej, na przystanku autobusowym zauważyli autobus z powybijanymi szybami. Kierowca poinformował mundurowych, że podczas kursu jeden z pasażerów „nagle, bez żadnego powodu, używając awaryjnego młotka do otwierania szyb, rozbił 3 okna i uszkodził drzwi”.

Funkcjonariusze, po ustaleniu rysopisu podejrzanego, rozpoczęli jego poszukiwania. W rejonie ulicy Moniuszki, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Na rękach odzieży miał widoczne ślady krwi. Zatrzymali go.

W trakcie wykonywania czynności, ustalono że podejrzany to 39-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, okazało się, że 39-latek jest poszukiwany przez zielonogórską policję do ustalenia miejsca pobytu, a także ma do odbycia 15 dniową karę zastępczą pozbawienia wolności, za popełnioną w przeszłości kradzież, którą orzekł Sąd Rejonowy w Nowej Soli.

Reklama

Zatrzymany, po wstępnym zaopatrzeniu medycznym został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci ustalili, że straty jakie spowodował mieszkaniec województwa lubuskiego, zostały wycenione na kwotę ponad 49 500 złotych.
39-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do popełnienia którego się przyznał, przeprosił za swoje zachowanie i zobligował się do naprawienia wyrządzonej szkody.

O losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Rzeszów

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie powstaną trzy nowe stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz specjalne parkingi do kontroli przeciążonych pojazdów. Koszt inwestycji to blisko 14,5 mln zł.

Rzeszów

Kolejna firma zainwestuje na Dworzysku

RZESZÓW. „Buty Jana” – to kolejna firma, która zainwestuje na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Firma wybuduje magazyny o powierzchni 4 tys. m. kw. Wartość inwestycji to 12 mln zł.

Reklama