Rzeszów - Piątek, 05.09.2025
Reklama

Zegar z 10-metrową tarczą przy al. Rejtana?

Dodano: 20.02.2020 r.

fot. Materiały należące do Rady Miasta Rzeszowa
fot. Materiały należące do Rady Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 25 lutego, podczas sesji Rady Miasta Rzeszowa, poruszony zostanie temat związany z Resovia Office, na którym ma się znaleźć zegar z 10-metrową tarczą.

Już we wtorek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta Rzeszowa. Jednym z tematem dyskusji radnych będzie projekt uchwały związany z wyrażeniem zgody na wykorzystanie herbu Miasta Rzeszowa jako elementu zegara.

Zegar ma być umieszczony przy al. Rejtana, na budynku Resovia Office. Z inicjatywą utworzenia takiego zegara wyszła firma MK Invent, zwracając się z prośbą do prezydenta Rzeszowa.

Herb Rzeszowa miałby się znaleźć na tarczy 10-metrowego zegara, na elewacji zewnętrznej 12-kondygnacyjnego budynku.

„Będzie nowym punktem charakterystycznym na mapie Rzeszowa” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.
Ostateczna decyzja w sprawie zapadnie 25 lutego.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W piątek ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w tym roku

RZESZÓW. Przejazd rowerzystów ma ruszyć o 18 z rzeszowskiego Rynku i potrwać około dwie i pół godziny (zbiórka na pół godziny wcześniej).

Rzeszów

Gmina Świlcza przekaże grunty pod budowę szpitala uniwersyteckiego

RZESZÓW. W przyszłą środę Uniwersytet Rzeszowski podpisze umowę z gminą Świlcza o przekazaniu gruntów pod budowę szpitala uniwersyteckiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną kolejne ścieżki rowerowe

RZESZÓW. W przyszłym roku miasto planuje utworzenie kilku kolejnych ścieżek rowerowych.

Rzeszów

Ulica Podleśna będzie oświetlona

RZESZÓW. Ruszył przetarg na oświetlenie ulicy Podleśnej na osiedlu Budziwój. Inwestycja ma powstać najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Rzeszów

Powstanie Społeczna Rada Kultury pod patronatem prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Pod auspicjami prezydenta Rzeszowa powstanie Społeczna Rada Kultury, organ doradczo-opiniotwórczy, który będzie wspierał inicjatywy kulturalne.

Rzeszów

Rzeszowski "Medyk" rusza z akcją szkoleń z pierwszej pomocy

RZESZÓW. Uczestnicy dowiedzą się też, jak dbać o własne zdrowie, będą mieli okazję wykonać podstawowe badania czy zaszczepić się. Prozdrowotne działania placówki wspiera m.in. prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski z grantem na badania nad uzależnieniem od e-papierosów

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przeprowadzi badania nad cytyzyną, substancją, która może być pomocna w walce z uzależnieniem od e-papierosów.

Rzeszów

Już w sobotę otwarcie pijalni czekolady w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższą sobotę planowane jest otwarcie pijalni czekolady w Millenium Hall. Na wielbicieli słodkości czekają liczne atrakcje, m.in. największa w Polsce czekoladowa fontanna.

Reklama