Rzeszów - Piątek, 27.03.2026
Reklama

Zimowy rozkład lotów z Jasionki. Odleciał pierwszy samolot do Mediolanu

Dodano: 06.11.2023 r.

Fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. W sezonie zimowym - który potrwa do 30 marca 2024 - port lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje 13 kierunków, w tym dwie nowości: Mediolan i Marsa Alam. Tygodniowo na podrzeszowskim lotnisku odbywać się będzie ponad 60 rozkładowych lotów pasażerskich.

- Trzy kierunki czarterowe do Egiptu, uruchomione we współpracy z touroperatorami, pozwalają mieszkańcom Podkarpacia i sąsiednich regionów na zimowe urlopy pod palmami. Natomiast dla osób chcących odpocząć w Europie mamy m.in. dwie włoskie destynacje, w tym Mediolan, czyli absolutną nowość - mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

W sobotę, 4 listopada br. z Jasionki odleciał pierwszy samolot do światowej stolicy mody - Mediolanu. Rejsy realizuje PLL LOT. Loty będą odbywały się raz w tygodniu, w soboty. Embraery narodowego przewoźnika będą najczęściej gościć na podrzeszowskim lotnisku. Na krajowej trasie do Warszawy od listopada do marca będą kursować aż 28 razy w tygodniu (3-5 rejsów dziennie), zapewniając podróżnym m.in. dogodną przesiadkę na loty międzynarodowe z portu lotniczego im. Fryderyka Chopina.

Drugi z włoskich kierunków z Jasionki to Rzym. Loty do stolicy Włoch realizuje Wizz Air, który zaplanował dwa połączenia w tygodniu.

Z kolei samoloty niemieckiego przewoźnika Lufthansa, nadal będą latać do Monachium.

Ryanair utrzymuje swoją dotychczasowa ofertę i obsłuży aż cześć spośród wszystkich trzynastu zimowych tras. Irlandzkie linie polecą z podrzeszowskiego lotniska do Londynu (Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu oraz East Midlands w Wielkiej Brytanii, a także do Dublina. Dodatkowo w okolicy świąt Bożego Narodzenia „Ryśki” zwiększą częstotliwość lotów do Bristolu i East Midlands (po trzy rotacje więcej) oraz Manchesteru (sześć rotacji więcej).
Reklama
Oprócz rejsów regularnych port lotniczy Rzeszów-Jasionka we współpracy z biurami podróży Anex, Coral Travel i JoinUp! proponuje pasażerom loty czarterowe do egipskich kurortów - Hurghady. Marsa Alam i Sharm El Sheikh.

Kierunki lotów na sezon zima 2023/2024:

Ryanair:
  • Dublin (Irlandia) - we wtorki i soboty
  • Bristol (Wielka Brytania) - w poniedziałki i soboty
  • East Midlands (Wielka Brytania) - w poniedziałki i soboty
  • Londyn Stansted (Wielka Brytania) - codziennie
  • Londyn Luton (Wielka Brytania) - w czwartki i niedziele
  • Manchester (Wielka Brytania) - we wtorki i soboty
Wizz Air:
  • Rzym (Włochy) - we wtorki i soboty
PLL LOT:
  • Mediolan (Włochy) - w soboty
  • Warszawa - codziennie
Lufthansa:
  • Monachium (Niemcy) - codziennie
Czartery:
  • Hurghada (Egipt)
  • Marsa Alam (Egipt), od 21 grudnia
  • Sharm El Sheikh (Egipt)
 
Od początku roku z lotniska z Jasionce skorzystało ponad 890 tys. pasażerów, co już jest najlepszym wynikiem w historii portu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Tour de Konstytucja" na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W środę, 25 sierpnia 2021 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się spotkanie w ramach projektu pn. „Tour de Konstytucja PL”. Do Rzeszowa przyjadą m.in. prof. Ewa Łętowska, prof. Adam Bodnar, sędzia...

Rzeszów

Traktory na rondzie Pobitno. Ruszył protest rolników [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Kilkanaście ciągników blokuje rondo Pobitno w Rzeszowie. Ruszył 24-godzinny protest rolników.

Rzeszów

Strajk rolników w Rzeszowie. Objazdy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku ze strajkiem rolników, który odbędzie się w Rzeszowie od godz. 9.00 dnia 24 sierpnia do godz. 9.00 dnia 25 sierpnia br. część autobusów MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci mają nowe, specjalistyczne radiowozy

RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka jednak powstanie

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował się na zwiększenie pieniędzy na budowę Pumptracka na osiedlu Baranówka.

Rzeszów

Rolnicy zablokują DK97 i dwa ronda w Rzeszowie na 24 godziny

RZESZÓW. Lider ruchu społecznego Agrounia, Michał Kołodziejczak zapowiedział blokady dróg w całej Polsce, w tym również w Rzeszowie. Strajki odbędą się w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Wtargnął do cudzego mieszkania i zasnął na podłodze. Miał ponad 6 promili alkoholu

RZESZÓW. Policjanci z oddziału prewencji KMP w Rzeszowie podjęli nietypową interwencję w jednym z mieszkań na osiedlu Kmity w Rzeszowie.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia na ul. Świadka. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej

RZESZÓW. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej na osiedlu Nowe Miasto. W sobotę (21 sierpnia) wyłączony z ruchu będzie jednokierunkowy odcinek ul. Witolda Świadka.

Reklama