Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Zimowy rozkład lotów z Jasionki. Odleciał pierwszy samolot do Mediolanu

Dodano:

Fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. W sezonie zimowym - który potrwa do 30 marca 2024 - port lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje 13 kierunków, w tym dwie nowości: Mediolan i Marsa Alam. Tygodniowo na podrzeszowskim lotnisku odbywać się będzie ponad 60 rozkładowych lotów pasażerskich.

- Trzy kierunki czarterowe do Egiptu, uruchomione we współpracy z touroperatorami, pozwalają mieszkańcom Podkarpacia i sąsiednich regionów na zimowe urlopy pod palmami. Natomiast dla osób chcących odpocząć w Europie mamy m.in. dwie włoskie destynacje, w tym Mediolan, czyli absolutną nowość - mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

W sobotę, 4 listopada br. z Jasionki odleciał pierwszy samolot do światowej stolicy mody - Mediolanu. Rejsy realizuje PLL LOT. Loty będą odbywały się raz w tygodniu, w soboty. Embraery narodowego przewoźnika będą najczęściej gościć na podrzeszowskim lotnisku. Na krajowej trasie do Warszawy od listopada do marca będą kursować aż 28 razy w tygodniu (3-5 rejsów dziennie), zapewniając podróżnym m.in. dogodną przesiadkę na loty międzynarodowe z portu lotniczego im. Fryderyka Chopina.

Drugi z włoskich kierunków z Jasionki to Rzym. Loty do stolicy Włoch realizuje Wizz Air, który zaplanował dwa połączenia w tygodniu.

Z kolei samoloty niemieckiego przewoźnika Lufthansa, nadal będą latać do Monachium.

Ryanair utrzymuje swoją dotychczasowa ofertę i obsłuży aż cześć spośród wszystkich trzynastu zimowych tras. Irlandzkie linie polecą z podrzeszowskiego lotniska do Londynu (Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu oraz East Midlands w Wielkiej Brytanii, a także do Dublina. Dodatkowo w okolicy świąt Bożego Narodzenia „Ryśki” zwiększą częstotliwość lotów do Bristolu i East Midlands (po trzy rotacje więcej) oraz Manchesteru (sześć rotacji więcej).
Reklama
Oprócz rejsów regularnych port lotniczy Rzeszów-Jasionka we współpracy z biurami podróży Anex, Coral Travel i JoinUp! proponuje pasażerom loty czarterowe do egipskich kurortów - Hurghady. Marsa Alam i Sharm El Sheikh.

Kierunki lotów na sezon zima 2023/2024:

Ryanair:
  • Dublin (Irlandia) - we wtorki i soboty
  • Bristol (Wielka Brytania) - w poniedziałki i soboty
  • East Midlands (Wielka Brytania) - w poniedziałki i soboty
  • Londyn Stansted (Wielka Brytania) - codziennie
  • Londyn Luton (Wielka Brytania) - w czwartki i niedziele
  • Manchester (Wielka Brytania) - we wtorki i soboty
Wizz Air:
  • Rzym (Włochy) - we wtorki i soboty
PLL LOT:
  • Mediolan (Włochy) - w soboty
  • Warszawa - codziennie
Lufthansa:
  • Monachium (Niemcy) - codziennie
Czartery:
  • Hurghada (Egipt)
  • Marsa Alam (Egipt), od 21 grudnia
  • Sharm El Sheikh (Egipt)
 
Od początku roku z lotniska z Jasionce skorzystało ponad 890 tys. pasażerów, co już jest najlepszym wynikiem w historii portu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Utrudnienia w Punktach Obsługi Podróżnego. 20 listopada nieczynne

RZESZÓW. W związku z koniecznością przeprowadzenia prac konserwatorskich, przez trzy dni wystąpią utrudnienia w pracach Punktów Obsługi Podróżnego.

Rzeszów

Wypadek w Nowym Kamieniu. 4 osoby w szpitalu, w tym 2 dzieci

POWIAT RZESZOWSKI. Trzy samochody zderzyły się dziś rano w miejscowości Nowy Kamień w powiecie rzeszowskim. W zdarzeniu poszkodowane zostały cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

Rzeszów

[ZDJĘCIA] Postęp prac na budowie Wisłokostrady, największej inwestycji drogowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Sporo się dzieje się na budowie drogi od Al. Tadeusza Rejtana do ul. Generała Stanisława Maczka, czyli tzw. Wisłokostrady. Roboty prowadzone są jednocześnie w kilku miejscach. Zobaczcie nowe zdjęcia z placu...

Rzeszów

Będzie jaśniej na ul. Chmielnej w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Budziwój, trwają prace związane z budową oświetlenia ulicy Chmielnej. Inwestycja obejmuje m.in. montaż energooszczędnych latarni. Jej koszt to blisko 130 tys. zł.

Rzeszów

Potrącenie pieszej na ul. Podwisłocze. 33-latka trafiła do szpitala

RZESZÓW. Dziś rano na ul. Podwisłocze, kierujący mercedesem potrącił 33-letnią mieszkankę Rzeszowa, która przechodziła przez jezdnię. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Autobus Ciepła znów wyjechał na ulice Rzeszowa. Zatrzymuje się w 4 punktach

RZESZÓW. Już po raz czwarty na rzeszowskie ulice wyjechał Autobus Ciepła. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Osoby potrzebujący mogą...

Rzeszów

Nowy letni kierunek z Jasionki. Od kwietnia polecimy na Maltę

RZESZÓW/JASIONKA. Niskokosztowy Ryanair uruchamia dziewiąty kierunek z lotniska w Jasionce. Od 2 kwietnia 2025 roku r będzie można polecieć bezpośrednio na Maltę.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. 18-latek na hulajnodze potrącony przez samochód

RZESZÓW. 18-letni mieszkaniec Rzeszowa, przejeżdżający na hulajnodze przez przejście dla pieszych, został potrącony przez samochód osobowy. Młody mężczyzna trafił do szpitala.

Reklama