Rzeszów - Piątek, 17.07.2026
Reklama

Zmiana organizacji ruchu na S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka

Dodano: 14.07.2026 r. / Redakcja

 S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka / fot. GDDKiA
S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka / fot. GDDKiA

We wtorek, 14 lipca br. około godz. 12:00 na rozbudowywanej drodze ekspresowej S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka, na odcinku od Stobiernej do węzła Jasionka, nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia potrwają do końca września.

Wymiana nawierzchni, budowa ekranów

Jak przekazał Bartosz Wysocki z biura prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zmiana związana jest z realizacją kolejnego etapu inwestycji, który będzie polegał na wymianie nawierzchni na istniejącej jezdni oraz budowie ekranów akustycznych.

Ruch po nowej jezdni

W związku z prowadzonymi pracami ruch zostanie przełożony na nowo wybudowaną jezdnię po wschodniej stronie trasy, na odcinku około 3,5 km – od końca odcinka dwujezdniowego w Stobiernej do węzła Jasionka. Tu również utrzymany zostanie ruch po jednym pasie w każdym kierunku.

Wprowadzona zmiana umożliwi kontynuację prac na dotychczas użytkowanej jezdni. Zgodnie z harmonogramem taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca września br.

Apel GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwracanie uwagi na oznakowanie tymczasowej organizacji ruchu oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Reklama

S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka

Po rozbudowie odcinek S19 między węzłami Sokołów Małopolski Północ i Jasionka zyska dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pas awaryjny (2,5 m) i pobocza. Dziś jest tam jezdnia trzypasowa w układzie 2+1, bez rozdzielenia kierunków jazdy. Nośność docelowa: 11,5 t/oś. Węzły nie wymagają rozbudowy — mają już docelowy przekrój.

Powstaną m.in. ponad 155-metrowa estakada w Nienadówce, dwa wiadukty, trzynaście przejść dla zwierząt, ponad 3 km ekranów akustycznych oraz zbiorniki retencyjne.

Dostosowane zostaną istniejące obiekty inżynierskie, drogi poprzeczne, cieki wodne i infrastruktura techniczna.

MOP Stobierna (kierunek Lublin) zostanie rozbudowany do kategorii II, co w przyszłości umożliwi budowę stacji paliw i obiektów gastronomiczno-handlowych. Istniejąca stacja przy dawnej DK19 w Stobiernej zostanie podłączona do S19.

Cel inwestycji to zapewnienie przekroju 2x2 na całej polskiej części Via Carpatia i likwidacja wąskiego gardła utrudniającego ruch tranzytowy oraz dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Portu Lotniczego w Jasionce.

Odcinek realizowany jest w systemie Projektuj i buduj w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. Koszt: 272 830 814,75 zł. Zakończenie prac planowane na II połowę 2026 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nocny wypadek na ul. Dąbrowskiego. Trzy osoby ranne, sprawca uciekł

Stan jednej z poszkodowanych osób jest poważny.

Rzeszów

18-latek sprzedawał rzeczy, których nie miał. Od 35 osób wyłudził łącznie 33 tys. zł

RZESZÓW.  Za popełnienie zarzucanego czynu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. 

Rzeszów

Przy ul. Jagiellońskiej zraniono dwie osoby nożem. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej.

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Reklama