Rzeszów - Środa, 15.07.2026
Reklama

Zmiany na rzeszowskich przystankach. Nowe wiaty, stojaki rowerowe i pylony na rozkłady

Dodano: 14.07.2026 r. / Redakcja

Przystanek autobusowy przy ul. Piłsudskiego / fot. Archiwum RESinet.pl
Przystanek autobusowy przy ul. Piłsudskiego / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto zainwestuje kilkanaście milionów złotych w modernizację kilkuset rzeszowskich przystanków autobusowych. Do przetargu na realizację tego zadania zgłosiło się pięć firm. Wszystkie oferty mieszczą się w założonym budżecie, tj. 18,9 mln zł. Projekt jest dofinansowany z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021–2027.

Jak przekazał w mediach społecznościowych Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, obecnie trwa analiza zgłoszonych ofert. Po jej zakończeniu, jeszcze tego lata, zostanie wybrany wykonawca inwestycji. Prace mają rozpocząć się niezwłocznie po podpisaniu umowy.

Zadaniem zwycięskiej firmy będzie montaż 140 nowych wiat przystankowych (3 modułowych), 150 stojaków rowerowych (U-kształtnych) oraz 50 podświetlanych pylonów z gablotami na rozkłady jazdy. Inwestycja obejmie również przebudowę części peronów.

Nowe wiaty pojawią się m.in. przy ulicach Budziwojskiej, Dębickiej, Matysowskiej, Pogwizdowskiej, Potockiego, Staroniwskiej, św. Rocha, Załęskiej i Zawiszy Czarnego. Będą wyposażone w ławki, oświetlenie, gabloty z rozkładami jazdy oraz instalacje fotowoltaiczne.

Stojaki rowerowe pojawią się w okolicach przystanków m.in. przy ulicach Potockiego, św. Rocha, Budziwojskiej, Architektów, Jarowej, Kalinowej i Ustrzyckiej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

1 kwietnia zmieniają się rozkłady trzech linii MPK. Ponadto startuje nowa linia na Zalesiu

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne zmiany w rozkładzie.

Rzeszów

Akty oskarżenia dla trzech osób związanych z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej

RZESZÓW. Akt oskarżenia przedstawiono Kazimierzowi G, Markowi H. i Zenonowi K.

Rzeszów

W Rzeszowie będzie nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego

RZESZÓW. Od 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z ratownictwem medycznym. 

Rzeszów

Dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów zagra o 7. miejsce w PlusLidze

RZESZÓW. W tym sezonie zespół z Rzeszowa już dwuktornie musiał uznac wyższość GKS-u.

Rzeszów

Nie cztery, a trzy skrzyżowania zmodernizuje Ratusz. Mają być gotowe do końca roku

RZESZÓW. Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę trzech dużych rzeszowskich skrzyżowań.

Rzeszów

Przy ul. Lubelskiej znikła część ścieżki rowerowej. Czy doszło do samowoli budowlanej?

RZESZÓW. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl skierowało w tej sprawie pismo do Miejskiego Zarządu Dróg z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

Rzeszów

Już w sobotę „Godzina dla Ziemi WWF”. Urząd Miasta Rzeszowa dołącza do akcji

RZESZÓW. Znamy listę budynków, które będą uczestniczyć w akcji „Godzina dla Ziemi WWF”.

Rzeszów

Wzrośnie liczba lotów z Rzeszowa do Monachium. Pierwsze samoloty wystartują już 31 marca

RZESZÓW. Od 31 marca samoloty z Podkarpacia do stolicy Bawarii będą odlatywać o godzinie 06:15 i 13:20 każdego dnia.

Reklama