Rzeszów - Piątek, 05.09.2025
Reklama

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

Dodano: 28.03.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Rozpoczęte w ubiegłym tygodniu roboty, polegają na uszczelnieniu płyt i wyeliminowanie problemu, jakim była wilgoć pojawiająca się w podziemnej trasie. - W trakcie badań okazało się, że początkowo zaplanowany zakres robót należy nieco poszerzyć aby wykonać dodatkowe uszczelniające zabezpieczenia płyty Rynku. W związku z nimi konieczne jest czasowe wprowadzenie nowej trasy zwiedzania rzeszowskich podziemi, z pominięciem odcinka nad którym obecnie prowadzone są roboty – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Pomimo trwającego remontu, zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic jest cały czas możliwe. Wprowadzono nową trasę, która została opracowana tak, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo odwiedzających. Nie ulega również zmianie kalendarz wydarzeń i koncertów jakie odbywają się w Rzeszowskich Piwnicach.

Czytaj również

Remont na rzeszowskim Rynku. Część ogródków rozpocznie sezon nieco później

RZESZÓW. Ze względu na konieczność remontu instalacji pod płytą rzeszowskiego Rynku, jego fragment w północnej części został ogrodzony. Prace...

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwszy samolot z Wenecji wylądował w Jasionce. Rusza nowe połączenie

RZESZÓW. LOT uruchomił wakacyjne połączenie do Wenecji. Czy nowy kierunek będzie hitem tegorocznych wakacji?

Rzeszów

Przy al. Lubomirskich staną nowe ławki

RZESZÓW. Jedno i dwustronne ławki zastąpią te stare, wysłużone.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w okresie święta Bożego Ciała?

RZESZÓW. W święto Bożego Ciała, autobusy komunikacji miejskiej pojadą jak w niedzielę, natomiast dzień później jak w dni robocze wolne od nauki szkolnej.  

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie "Moc Odkrywców" - święto nauki dla małych i dużych

RZESZÓW. Miasteczko Piknikowe zlokalizowane będzie tradycyjnie wokół głównego budynku V Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Mobilny Punkt Rekrutacyjny w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. Punkt działał będzie w każdy wtorek w godz. 10.00 do 18.00.

Rzeszów

Nowe przejazdy rowerowe na pięciu rzeszowskich skrzyżowaniach

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie przejazdów dla rowerzystów na pięciu skrzyżowaniach, w tym m.in. al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego i al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Rzeszów

Rekordowy ruch pasażerski w Jasionce. Wakacyjną ofertę uzupełnią loty do Rijeki

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko odnotowuje kolejne rekordy. W wakacje będzie obsługiwać aż 23 kierunki. Nowością będzie chorwacka Rijeka.

Reklama