Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Zmiany w strukturze organizacyjnej Uniwersytetu Rzeszowskiego

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Senat Uniwersytetu Rzeszowskiego podjął decyzję o wprowadzeniu zmian strukturalnych na uczelni. Od 1 stycznia 2025 r. dotychczasowe kolegia zastąpione zostaną wydziałami.

Podczas ostatniego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego, które odbyło się 16 grudnia 2024 r., uchwalono nowy statut oraz pozytywnie zaopiniowano regulamin organizacyjny uczelni. Zgodnie z podjętymi decyzjami, dotychczasowe kolegia zostaną zastąpione przez wydziały. Ostatecznie będzie ich piętnaście. Zmiany wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2025 r.
W strukturze Uniwersytetu Rzeszowskiego, utrzymano Colegium Medicum, w którym funkcjonować będą cztery odrębne wydziały, co pozwoli na zachowanie specyfiki oraz wysokiej jakości kształcenia w obszarze medycyny i nauk pokrewnych.

- Wprowadzenie nowej struktury ma na celu zwiększenie efektywności zarządzania i umożliwienie bardziej lokalnego podejmowania decyzji. Osoba zarządzająca większym kolegium, obejmującym wiele dyscyplin, nie zawsze może znać szczegółowe potrzeby wszystkich obszarów naukowych” – wyjaśniał rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Adam Reich. Zdaniem rektora, dotychczasowe kolegia, choć skuteczne w koncentrowaniu się na węższych obszarach działalności, powodowały pewne problemy – szczególnie dla jednostek, które były oddzielone od głównych budynków uczelni.

Reklama

Adam Reich podkreślił również, że obowiązujące od 1 stycznia 2025 zmiany, pozwolą władzom rektorskim skoncentrować się na kwestiach ogólnouczelnianych, takich jak nauka, kształcenie, polityka naukowa, umiędzynarodowienie i reprezentowanie Uniwersytetu zarówno w kraju, jak i za granicą.

„Chciałbym bardzo mocno podkreślić, że dla mnie wszyscy studenci i pracownicy są równi, a celem reformy jest wzmocnienie poczucia jedności naszej uczelni” – powiedział rektor.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wyburzono starą halę sportową przy I LO. Powstaje już nowa

RZESZÓW. Gotowy jest już wykop pod nową płytę fundamentową, aktualnie trwa izolacja gruntu. Na plac budowy dotarły właśnie pręty zbrojeniowe i zaczął się ich montaż

Rzeszów

Maszyna do drążenia tunelu na S19 już na Odrze

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny etap transportu maszyny TBM (Tunnel Boring Machine), która wydrąży tunel na odcinku S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

Nowe "elektryki" dla Rzeszowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup sześciu nowych autobusów elektrycznych, które uzupełnią rzeszowski tabor miejski. Inwestycja będzie dofinansowana z Unii Europejskiej.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska w rankingu najlepszych uczelni na świecie

RZESZÓW. W najnowszym THE World University Rankings 2023 znalazły się 32 polskie uczelnie, w tym jedna z województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Do końca tygodnia zawieszona część kursów autobusów MPK

RZESZÓW. Przed pasażerami rzeszowskiej komunikacji miejskiej kolejne dni z utrudnieniami. Do piątku włącznie części kursów jest zawieszona. Powód taki sam jak w poprzednim tygodniu - problemy kadrowe MPK.

Rzeszów

30-latek kradł pokrywy studzienek kanalizacyjnych i sprzedawał na złom

RZESZÓW. Straty oceniono na ponad 71 tys. zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Indeks Zdrowych Miast 2022. Rzeszów liderem w dwóch kategoriach

RZESZÓW. Bardzo wysokie, piąte miejsce zajął Rzeszów w Indeksie Zdrowych Miast 2022. W dwóch kategoriach - Ludność i Pokolenia oraz Usługi Społeczne i Komunalne – stolica Podkarpacia jest liderem.

Rzeszów

W poniedziałek zawieszone kolejne kursy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Po weekendzie ciąg dalszy utrudnień dla pasażerów komunikacji miejskiej. 

Reklama