Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Zmiany w strukturze organizacyjnej Uniwersytetu Rzeszowskiego

Dodano: 17.12.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Senat Uniwersytetu Rzeszowskiego podjął decyzję o wprowadzeniu zmian strukturalnych na uczelni. Od 1 stycznia 2025 r. dotychczasowe kolegia zastąpione zostaną wydziałami.

Podczas ostatniego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego, które odbyło się 16 grudnia 2024 r., uchwalono nowy statut oraz pozytywnie zaopiniowano regulamin organizacyjny uczelni. Zgodnie z podjętymi decyzjami, dotychczasowe kolegia zostaną zastąpione przez wydziały. Ostatecznie będzie ich piętnaście. Zmiany wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2025 r.
W strukturze Uniwersytetu Rzeszowskiego, utrzymano Colegium Medicum, w którym funkcjonować będą cztery odrębne wydziały, co pozwoli na zachowanie specyfiki oraz wysokiej jakości kształcenia w obszarze medycyny i nauk pokrewnych.

- Wprowadzenie nowej struktury ma na celu zwiększenie efektywności zarządzania i umożliwienie bardziej lokalnego podejmowania decyzji. Osoba zarządzająca większym kolegium, obejmującym wiele dyscyplin, nie zawsze może znać szczegółowe potrzeby wszystkich obszarów naukowych” – wyjaśniał rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Adam Reich. Zdaniem rektora, dotychczasowe kolegia, choć skuteczne w koncentrowaniu się na węższych obszarach działalności, powodowały pewne problemy – szczególnie dla jednostek, które były oddzielone od głównych budynków uczelni.

Reklama

Adam Reich podkreślił również, że obowiązujące od 1 stycznia 2025 zmiany, pozwolą władzom rektorskim skoncentrować się na kwestiach ogólnouczelnianych, takich jak nauka, kształcenie, polityka naukowa, umiędzynarodowienie i reprezentowanie Uniwersytetu zarówno w kraju, jak i za granicą.

„Chciałbym bardzo mocno podkreślić, że dla mnie wszyscy studenci i pracownicy są równi, a celem reformy jest wzmocnienie poczucia jedności naszej uczelni” – powiedział rektor.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

1 mln zł od PLK dla rzeszowskiego pogotowia na walkę koronawirusem

RZESZÓW. Pieniądze będa przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla personelu.

Rzeszów

Ul. Matysowska będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która zaprojektuje i rozbuduje ul. Matysowską na długości ponad 2,6 km.

Rzeszów

WSIiZ rozpoczęła rekrutację na studia I i II stopnia

RZESZÓW. Pojawiło się sporo nowości, zarówno na ścieżkach polskojęzycznych, jak i angielskojęzycznych. Dokumenty można przesyłać drogą elektroniczną.

Rzeszów

Poczta Polska prosi o dane mieszkańców. Prezydent Rzeszowa odmówił

RZESZÓW. Samorządy w całej Polscy otrzymują maile od Poczty Polskiej z prośbą o przekazanie „danych ze spisu wyborców”. Taka wiadomość trafiła również do rzeszowskiego magistratu. Prezydent Rzeszowa odmówił udzielenia tych informacji.

Rzeszów

Księża diecezji rzeszowskiej zebrali ponad 360 tys. zł na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. „Kapłański dar miłosierdzia” – tak nazwano zbiórkę pieniędzy na walkę z koronawiursem, jaką zorganizowali duchowni diecezji rzeszowskiej.

Rzeszów

Od 27.04 otwarte POP'y przy Lisa Kuli oraz Grottgera. Będzie można kupić tylko bilety

RZESZÓW. Jak informuje ZTM, będzie można kupić w dni robocze bilety autobusowe w POP’ach przy ul. Lisa Kuli i Grottgera. Żadne inne usługi nie będą realizowane.

Rzeszów

Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa. Zbliżamy się do 200 tys.

RZESZÓW. O 2,4 % wzrosła liczba ludności w Rzeszowie w 2019 r. W porównaniu z poprzednim rokiem zawarto więcej małżeństw. Więcej było też zgonów, mniej natomiast było urodzeń.

Reklama