Rzeszów - Poniedziałek, 14.07.2025
Reklama

Zmiany w zagospodarowaniu ogródków na rzeszowskim Rynku

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz zdecydował się na zmianę zasad, na podstawie których rok rocznie urządzane były ogródki na rzeszowskim Rynku. W nowym sezonie nie zobaczymy lodówek, zielonej wykładziny, rollbarów oraz dużych stołów.

Wygląda na to, że Ratusz na poważnie bierze się za zmianę wizerunku Rynku w Rzeszowie. Zaczęło się od zakazu sprzedaży alkoholu, teraz przyszedł czas na zagospodarowanie ogródków letnich.

Przypomnijmy, że tegoroczny sezon ogródkowy trwać będzie od 10 kwietnia do 15 października. Zgodnie z postanowieniami Ratusza znikną dobrze znane lodówki z alkoholem, zielona wykładzina, rollbary oraz duże stoliki, które docelowo zostaną zastąpione mniejszymi.

Do 31 zmniejszy się sama liczba ogródków, a całkowicie znikną te, które dotychczas znajdowały się najbliżej Ratusza oraz przy ul. Mickiewicza. Wszystko przez wzgląd na bezpieczeństwo.

Skąd taka decyzja, tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa: „Takie były wnioski Komisji Estetyki”. Dotychczas miasto nie rozpoczęło licytacji w sprawie przyznania ogródków.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

PRZEKAZANO PLAC BUDOWY

Strabag rozpoczyna rozbudowę ulicy Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce ruszy budowa przedłużenia ul. Wyspiańskiego do projektowanej drogi KDZ na osiedlu Kotuli. Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag, przekazano już plac budowy.

Ostrzeżenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rzeszowie

Choroba zakaźna pszczół w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Już wkrótce, na rzeszowskich osiedlach oraz w sąsiadujących z Rzeszowem gminach, pojawią się tabliczki informacyjne ostrzegające przed chorobą zakaźną pszczół o treści: ,, UWAGA! Obszar zapowietrzony - zgnilec amerykański pszczół”.

Reklama