Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Zmienia się otoczenie Estrady Rzeszowskiej. Powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

Dodano: 17.06.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Ogród kieszonkowy przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej (dawnej Willi Januszów) powstaje jest w ramach projektu pn. „Rozwój zielonej infrastruktury i odbetonowanie powierzchni uszczelnionych w Rzeszowie” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z programu na lata 2021 – 2027.

Ogród przy ul. Jagiellońskiej będzie nowym, zielonym miejscem spotkań dla mieszkańców Rzeszowa. Będzie również służyć uczestnikom wydarzeń plenerowych organizowanych w sezonie letnim przy Estradzie Rzeszowskiej.

Inwestycję o wartości nieco ponad 526 tys. zł realizuje wyłoniona w przetargu firma OBO Polska.

Na terenie dawnego parkingu przy Estradzie Rzeszowskiej i Galerii Graffica powstają m.in. ścieżki z płyt z betonu architektonicznego oraz z nawierzchni przepuszczalnej mineralno – żywicznej, elementy małej architektury, w tym ławki, pergole oraz domki dla owadów.

W ogrodzie pojawi się również sporo zieleni, która będzie stanowić jego większą część.

Zostanie tu posadzonych około 1,6 tysiąca roślin – m.in.: wiśnie karłowate, graby oraz różnorodne krzewy i byliny.

Nowy ogród w centrum Rzeszowa ma być gotowy w sierpniu br.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trzeci peron i przejście podziemne na stacji Rzeszów Główny już prawie gotowe

RZESZÓW. Modernizacja stacji Rzeszów Główny zbliża się powoli ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu będzie można skorzystać z trzeciego peronu oraz podziemnego przejścia. Na jesieni zostaną uruchomione windy i schody ruchome.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Dziś utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa 29. Rajd Rzeszowski. Dziś wieczorem (7.08) zawodnicy ścigać się będą w centrum Rzeszowa. Kilka ulic zostanie zamkniętych.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na dachu Galerii Rzeszów zamieszkało 5 rodzin pszczelich – to nawet pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Arkadiusz Andrejkow stworzył mural na budynku OKL Prz w Jasionce

JASIONKA. Mural ma przypominać o lokalnych lotniczych tradycjach, popularyzować lotnictwo i inspirować przyszłych adeptów pilotażu do studiowania.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi dla potrzebujących

RZESZÓW. W centrum handlowym Plaza obędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Rzeszów

Nowy żłobek powstanie na os. Wilkowyja

RZESZÓW. Radni zabezpieczyli pierwsze środki na budowę nowego żłobka na osiedlu Wilkowyja. Ma powstać do 2022 roku.

Rzeszów

Kierowco! Remont ul. Lisa-Kuli rozpoczęty [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Utrudnień należy się spodziewać do końca sierpnia. Remontowana droga będzie miała całkowicie nową nawierzchnię.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

RZESZÓW. „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania” – to hasło tegorocznej pielgrzymki z Rzeszowa do Częstochowy, która ze względu na pandemię odbywa się w zmienionej formie.

Reklama