Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Znamy datę konsultacji dotyczących utworzenia nowego osiedla

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Konsultacje dotyczące utworzenia nowego osiedla o nazwie „Miłocin – św. Huberta” odbędą się 10 i 11 marca.

Rada Miasta Rzeszowa podczas ostatniej sesji pozytywnie zaopiniowała projekt mówiący o przeprowadzeniu konsultacji w sprawie utworzenia osiedla Miłocin - św. Huberta. Kilka dni po przyjęciu uchwały Ratusz ogłasza konsultacje dla mieszkańców zamieszkałych na terenie byłego sołectwa Miłocin oraz osiedla Staromieście.

Zgodnie z treścią protokołu mieszkańcy ww. osiedli będą musieli odpowiedz na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za utworzeniem nowego osiedla o nazwie „Miłocin – Św. Huberta” obejmującego teren byłego sołectwa Miłocin z gminy Głogów Małopolski włączony z dniem 1 stycznia 2019 r. do dotychczasowego obszaru miasta Rzeszowa i części osiedla Staromieście według udostępnionego projektu?”.

Konsultacje odbędą się w dniu 10 marca w budynku Domu Ludowego przy ul. Myśliwskiej 26 o godz. 15.00 oraz w dniu 11 marca w budynku RDK filia „Staromieście”, przy ul. Staromiejskiej 43a, o godz. 17.00.

Jeżeli wyniki konsultacji pozwolą na utworzenie nowego osiedla, to prawdopodobnie na kolejnej sesji Rady Miasta radni oficjalnie potwierdzą powstanie 32 osiedla Rzeszowa.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

RZESZÓW. Wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza trzydniowy Street Food Festiwal

RZESZÓW. „Będzie to największy zlot FoodTrucków jaki zorganizowaliśmy dla Was do tej pory” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Rzeszów

Centrum Minecraft w Rzeszowie już działa

RZESZÓW. W czwartek odbyła się oficjalna inauguracja Centrum Minecraft  w Rzeszowie. Miejsce, w którym popularna gra jest wykorzystywana jako platforma edukacyjna dla dzieci, powstało w budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Można już głosować

RZESZÓW. Rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Głosowanie potrwa do 8 października 2021 r. 

Reklama