Rzeszów - Poniedziałek, 16.03.2026
Reklama

Znamy datę konsultacji dotyczących utworzenia nowego osiedla

Dodano: 04.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Konsultacje dotyczące utworzenia nowego osiedla o nazwie „Miłocin – św. Huberta” odbędą się 10 i 11 marca.

Rada Miasta Rzeszowa podczas ostatniej sesji pozytywnie zaopiniowała projekt mówiący o przeprowadzeniu konsultacji w sprawie utworzenia osiedla Miłocin - św. Huberta. Kilka dni po przyjęciu uchwały Ratusz ogłasza konsultacje dla mieszkańców zamieszkałych na terenie byłego sołectwa Miłocin oraz osiedla Staromieście.

Zgodnie z treścią protokołu mieszkańcy ww. osiedli będą musieli odpowiedz na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za utworzeniem nowego osiedla o nazwie „Miłocin – Św. Huberta” obejmującego teren byłego sołectwa Miłocin z gminy Głogów Małopolski włączony z dniem 1 stycznia 2019 r. do dotychczasowego obszaru miasta Rzeszowa i części osiedla Staromieście według udostępnionego projektu?”.

Konsultacje odbędą się w dniu 10 marca w budynku Domu Ludowego przy ul. Myśliwskiej 26 o godz. 15.00 oraz w dniu 11 marca w budynku RDK filia „Staromieście”, przy ul. Staromiejskiej 43a, o godz. 17.00.

Jeżeli wyniki konsultacji pozwolą na utworzenie nowego osiedla, to prawdopodobnie na kolejnej sesji Rady Miasta radni oficjalnie potwierdzą powstanie 32 osiedla Rzeszowa.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Traktory na rondzie Pobitno. Ruszył protest rolników [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Kilkanaście ciągników blokuje rondo Pobitno w Rzeszowie. Ruszył 24-godzinny protest rolników.

Rzeszów

Strajk rolników w Rzeszowie. Objazdy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku ze strajkiem rolników, który odbędzie się w Rzeszowie od godz. 9.00 dnia 24 sierpnia do godz. 9.00 dnia 25 sierpnia br. część autobusów MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci mają nowe, specjalistyczne radiowozy

RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka jednak powstanie

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował się na zwiększenie pieniędzy na budowę Pumptracka na osiedlu Baranówka.

Rzeszów

Rolnicy zablokują DK97 i dwa ronda w Rzeszowie na 24 godziny

RZESZÓW. Lider ruchu społecznego Agrounia, Michał Kołodziejczak zapowiedział blokady dróg w całej Polsce, w tym również w Rzeszowie. Strajki odbędą się w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Wtargnął do cudzego mieszkania i zasnął na podłodze. Miał ponad 6 promili alkoholu

RZESZÓW. Policjanci z oddziału prewencji KMP w Rzeszowie podjęli nietypową interwencję w jednym z mieszkań na osiedlu Kmity w Rzeszowie.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia na ul. Świadka. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej

RZESZÓW. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej na osiedlu Nowe Miasto. W sobotę (21 sierpnia) wyłączony z ruchu będzie jednokierunkowy odcinek ul. Witolda Świadka.

Rzeszów

Kto wykona ogród kieszonkowy przy ul. Reymonta i ul. Króla Augusta? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy ogród kieszonkowy w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta. Nowa, zielona przestrzeń ma powstać jeszcze w tym roku.

Reklama