Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Znamy datę rozpoczęcia przebudowy wiaduktu nad ul. Batorego. Miasto planuje poszerzenie jezdni

Dodano: 11.03.2019 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. PKP PLK rozpoczęcie prac związanych z przebudową wiaduktu nad ul. Batorego planuje w lipcu. Miejski Zarząd Dróg chce poszerzyć jezdnie do trzech pasów ruchu oraz stworzyć chodnik wraz ze ścieżką rowerową.

Długo wyczekiwana przebudowa wiaduktu przy ul. Batorego wreszcie dojdzie do skutku, gdyż w lipcu br. PKP PLK planuje rozpoczęcie prac, które potrwają ok. 13 miesięcy.

„Prace PLK obejmą rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę nowego. Przebudowa potrwa ok. 13 miesięcy. Po 10 miesiącach, Miejski Zarząd Dróg, będzie miał możliwość rozpoczęcia przebudowy drogi pod obiektem” - wyjaśnia Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wiemy również, że droga o której mowa ma zostać poszerzona do trzech pasów ruchu. Miejski Zarząd Dróg planuje również stworzyć po jednej stronie chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Przypomnijmy, że aktualnie ruch w tamtym regionie odbywa się wahadłowo.
„Jezdnia poszerzona zostanie do trzech pasów ruchu. Powstanie również po jednej stronie chodnik i ścieżka rowerowa” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.
Reklama
O ile te dwie inwestycje zmierzają ku polepszeniu komunikacji w tamtym regionie, to sprawą problematyczną wydaje się być dostępność drogi dla kierowców w czasie remontu. Dorota Szalacha z PKP PLK informuje, że „podczas prac, droga pod obiektem będzie wyłączona z ruchu”, natomiast w biurze prasowym Urzędu Miasta słyszymy, że ”trwają ustalenia w tej sprawie”.

Przypomnijmy, że przebudowa wiaduktu przy ul. Batorego jest częścią inwestycji PLK, którą rozpoczęto w lipcu 2018 r.. Obejmuje ona - oprócz wiaduktu - przebudowę stacji Rzeszów Główny, budowę dodatkowego przystanku Rzeszów Zachodni, przebudowę  trzech mostów przy ul. Al. Wyzwolenia i przejazdu przy ul. M. Konopnickiej. Cała inwestycja realizowana jest za 205 mln zł netto w ramach Krajowego Programu Kolejowego.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyją 3 osoby

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło przed godziną 10:00 na ul. Rzeszowskiej w Głogowie Małopolskim, na drodze krajowej nr 9. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych zginęły trzy osoby, a jedna została ranna....

Rzeszów

Objazdowy finał WOŚP. Stare pojazdy zaparkują na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Kolumna starych pojazdów ponownie ruszy w trasę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 25 stycznia ulicami Podkarpacia przejedzie Objazdowy Finał WOŚP, łącząc pasję do klasycznych samochodów z ideą wspólnego pomagania.

Rzeszów

Rzeszowski rajdowiec wystartuje w jednym z najtrudniejszych wyścigów zimowych na świecie

RZESZÓW. 19-letni rzeszowianin Adrian Rzeźnik wraz z pilotem Kamilem Kozdroniem weźmie udział w Arctic Lapland Rally – jednym z najtrudniejszych rajdów zimowych na świecie. Zawody odbędą się w dniach 29–31 stycznia w...

Rzeszów

410 tys. zł na odnowę rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto Rzeszów przeznaczy 410 tys. zł na wsparcie prac konserwatorskich i remontowych przy zabytkach wpisanych do rejestru. Nabór wniosków potrwa od 1 do 28 lutego 2026 roku.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce bardzo dobrze oceniane przez pasażerów

RZESZÓW. Portal Fly4free opublikował najnowszy, trzeci już ranking najbardziej lubianych przez pasażerów lotnisk w Polsce. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znalazł się w ścisłej czołówce.

Rzeszów

W piątek kolejny dzień darmowej komunikacji w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek, 23 stycznia po raz kolejny w tym tygodniu , komunikacja miejska w Rzeszowie będzie bezpłatna. Ma to związek z prognozowanymi zanieczyszczeniami powietrza.

Rzeszów

Fatalna jakość powietrza w Rzeszowie. Ostrzeżenie 3 stopnia

RZESZÓW. W dniu 22 stycznia 2026 r. Wojewódzkie Centrum Zarządza Kryzysowego wprowadziło 3 stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza w Rzeszowie. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 8:00 do godz. 24:00.

Rzeszów

60-latek wyzywał burmistrza Głogowa Młp. i groził pozbawieniem życia. Usłyszał zarzuty

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 60-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty za znieważenie urzędniczki oraz burmistrza Głogowa Małopolskiego, któremu dodatkowo groził pozbawieniem życia. 60-latek był pijany.

Reklama