Rzeszów - Piątek, 03.04.2026
Reklama

Znamy kolejną proponowaną lokalizację dla nowego budynku Sądu Okręgowego

Dodano: 06.03.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.

Sprawa zamiany Zamku Lubomirskich na działkę pod budowę nowego obiektu ponownie nabrała rozpędu podczas ubiegłorocznych wyborów, kiedy to Tadeusz Ferenc otwarcie udzielił poparcia Marcinowi Warchołowi i do dnia dzisiejszego wszystko opiera się jedynie na podpisanym we wrześniu liście intencyjnym. Początkowo była mowa o przekazaniu dla ministerstwa ul. Dołowej, sprawy się jednak skomplikowały

Ministerstwo Sprawiedliwości w porozumieniu z władzami Rzeszowa znalazło kolejną działkę pod budowę nowego gmachu Sądu Okręgowego. Lokalizacja na ul. Dołowej przepadła ze względu na zbyt wysokie koszty przygotowania terenu, zaś ul. Borowa została odrzucona na ostatniej sesji Rady Miasta przez radnych.
Reklama
„W wyniku rozmów przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości wskazaliśmy lokalizację przy ul. Borowej. Koszty związane z budową na ul. Dołowej były znacznie wyższe” – tłumaczył podczas ostatniej sesji Rady Miasta Andrzej Gutkowski, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Nowa lokalizacja to ul. Graniczna, na terenie gdzie kiedyś miasto planowało budowę lodowiska. Temat jednak, podobnie jak w przypadku ul. Borowej, musi zostać zatwierdzony przez radnych, którzy sądząc po ostatniej decyzji, nie są chętni do zmiany początkowej lokalizacji. Sprawa jest na tyle pilna, że zostanie omówiona na poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tour de WSIiZ - rajd rowerowy szlakiem Green Velo połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Rajd wystartuje 13 maja 2023 roku. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa.

Rzeszów

W Krasnem odnaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

RZESZÓW. W trakcie prac polowych, mieszkaniec Krasnego natrafił na niewybuchy z czasów II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy z Rzeszowa.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Ścieżka o długości jednego kilometra i szerokości czterech metrów, będzie biegła od mostu Lwowskiego w kierunku północnym.

Rzeszów

Kolejne kontrole taksówek "na aplikację" w Rzeszowie. Sprawdzono blisko 50 pojazdów

RZESZÓW. Sprawdzano m.in. uprawnienia kierowców, ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Ujawniono 16 wykroczeń.

Rzeszów

Blisko 40 wystawców na XX Podkarpackich Targach Pracy

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się już w najbliszy czwartek, 20 kwietnia br. w hali Podpromie.

Rzeszów

W czerwcu wystartuje "Zielony Fundusz dla Rzeszowa"

RZESZÓW. Każdy mieszkaniec bądź firma będzie mógł zaangażować się w tworzenie nowych terenów zielonych w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza zbiórka odpadów niebezpiecznych [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 17 do 24 kwietnia 2023 r. na terenie miasta będzie prowadzona obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Zlot foodtrucków w Rzeszowie. Żarciowozy zaparkują na skwerze Millenium Hall

RZESZÓW. Dania wege i dania mięsne , fastfoodowe klasyki, słodkości dla małych i dużych oraz zimne piwo – to wszystko czeka na fanów „ulicznego jedzenia” już w ten weekend w Rzeszowie.

Reklama