Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Znamy listę zadań do realizacji w ramach RBO na 2022 r.

Dodano: 15.10.2021 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Środki o łącznej wartości 8,2 mln w ramach trzech kategorii otrzyma 37 inicjatyw. Na projekty padło rekordowo dużo głosów.

Mieszkańcy Rzeszowa zdecydowali. Fundusze w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 r. zostały rozdysponowane na przedsięwzięcia w trzech kategoriach. Głosowanie trwało od 10 września do 8 października br.

W ramach pierwszej kategorii: „budowa, modernizacja lub remont infrastruktury miejskiej” wyłonione zostały cztery projekty, obejmujące: zakup pojazdu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem dla OSP Rzeszów – Zalesie, doposażenie rzeszowskich przedszkoli w urządzenia rekreacyjne na place zabaw, urządzenie parków miejskich w rejonie SP 18 przy ul. Bł. Karoliny i w rejonie ul. Starzyńskiego oraz budowa budynku klubowego na stadionie KS Grunwald Budziwój.

W kategorii drugiej, obejmującej budowę, modernizację lub remont infrastruktury osiedlowej zostało wybranych 16 inicjatyw, m.in. „Arena-Park Zalesie – poprawa infrastruktury sportowej – kontenerowy zespół szatniowy”, modernizacja placu zabaw oraz części rekreacyjno-sportowej przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 oraz budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10.
Reklama
W trzeciej kategorii, przedsięwzięć o charakterze społeczno-kulturalnym, edukacyjnym lub sportowym, mieszkańcy do dofinansowania wybrali 17 projektów, w tym organizację Mocy Odkrywców – Rzeszowskiego Pikniku Nauki i Techniki, organizację zajęć sportowych dla dzieci z rzeszowskich osiedli oraz spotkania muzyczne na os. Franciszka Kotuli.

Została też przyznana nagroda dla najaktywniejszego osiedla w postaci 200 tys. zł na wybraną przez mieszkańców inwestycję, którą zdobyło osiedle Bzianka.

Dodatkowo część projektów, która nie zdobyła wystarczającej liczby głosów, żeby zakwalifikować się do realizacji w ramach RBO, decyzją prezydenta Fijołka zostanie wprowadzona do przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. Jednym z takich projektów  jest zadanie polegające na nasadzeniach drzew na wszystkich rzeszowskich osiedlach.

Głosowanie na projekty w ramach RBO cieszyło się w tym roku rekordowo dużym zainteresowaniem – oddano niemal 71 tys. głosów. W związku z tym Tomasz Kamiński, przedstawiciel największego w Radzie Miasta klubu Rozwój Rzeszowa zapowiedział zwiększenie w przyszłym roku puli środków w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W środę utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej w środę (16 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, przy moście Karpackim (zapora) będą utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nielegalna uprawa konopii w Sokołowie Młp. Zabezpieczono 11 krzewów i ponad 285 g marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat więzienia grozi 31-latkowi z Sokołowa Małopolskiego, który nielegalnie uprawiał konopie. Zabepieczono 11 krzewów i ponad 285 gramów marihuany.

Rzeszów

Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa. Oficjalne wyniki wyborów

RZESZÓW. Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze przedterminowych wyborów na prezydenta miasta Rzeszowa -  wynika z sondażu exit poll, przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych.

Rzeszów

Mieszkańcy części ulicy Lenartowicza będą mieli nową sieć sanitarną

RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK wymienia rury kanalizacyjne na 245-metrowym odcinku ulicy Lenartowicza. Sieć sanitarna w tym miejscu była już w złym stanie i wymagała pilnej interwencji.

Rzeszów

W sobotę kilka ulic w Rzeszowie będzie zamkniętych

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”, na który składają się trzy dyscypliny - pływanie, jazda rowerem i bieg. Ulice, przez które przebiegał będzie odcinek rowerowy,...

Rzeszów

Kiermasz Ogrodniczy przed G2A Arena

RZESZÓW/JASIONKA. Kiermasz odbędzie się w najbliższy weekend. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Rzeszów

W sobotę otwarcie basenów ROSiR

RZESZÓW. Od soboty, 12 czerwca czynne będą baseny otwarte Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. ks. Jałowego 23a.

Rzeszów

Ruszają prace przy tworzeniu ośrodka dla chorych na Alzhaimera

RZESZÓW. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie. 

Reklama