Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Znamy trasę tegorocznej linii „Zobacz Rzeszów”. Pierwszy kurs już 3 maja

Dodano: 25.04.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Tegoroczne kursy linii „Zobacz Rzeszów” będą wykonywane autobusami elektrycznymi. Pierwszy kurs ruszy już 3 maja. Trasa startuje z ul. Grottgera i poprzedzi ją pokaz ładowania autobusów.

Choć linia „Zobacz Rzeszów” wyruszy 5 maja, to jej inauguracyjny kurs odbędzie się 3 maja o godz. 13.00. Pozostałe kursy będą realizowane w każdą niedziele od godz. 13.00.

Bezpłatne bilety na wszystkie majowe kursy można odbierać od piątku (26 kwietnia) w Podziemnej Trasie Turystycznej. Wszystkie kursy wykonywane będą przez autobusy elektryczne.

Zarówno kurs inauguracyjny jak i pozostałe wyjeżdżać będą z punktu ładowania autobusów elektrycznych przy ul. Grottgera, a każdy przejazd poprzedzi kilkuminutowy pokaz ładowania autobusu.

Trasa linii „Zobacz Rzeszów”:

1.            START Grottgera (przed dworcem PKP w stronę Jabłońskiego)
2.            Grottgera – Jabłońskiego – Czarnieckiego 
3.            Czarnieckiego  - Towarnickiego do Jałowego
4.            Jałowego w lewo do Cieplińskiego (nawrotka w stronę ronda Dmowskiego)
5.            Z ronda Dmowskiego w prawo – Piłsudskiego
6.            Piłsudskiego – Lwowska
7.            Lwowska - Rondo Pobitno
8.            Żołnierzy I Armii WP - Rondo Kuronia
Reklama
9.            Most Mazowieckiego – Lubelska
10.          Wyzwolenia – Ofiar Katynia
11.          Ofiar Katynia – Kotuli – Błogosławionej Karoliny
12.          Błogosławionej Karolina – Wiktora
13.          Wiktora - Witosa
14.          Witosa – Przemysłowa
15.          Przemysłowa – w prawo do łącznika z S19
16.          Nawrotka z S19 - IX Dywizji Piechoty – Podkarpacka
17.          Podkarpacka – Powstańców Warszawy
18.          Powstańców Warszawy -> Rejtana
19.          Rejtana -> Kopisto
20.          Kopisto - Most Zamkowy
21.          Kilara – Szopena
22.          Szopena -> Pl. Śreniawitów – Cieplińskiego
23.          Cieplińskiego – Pl. Farny – Dworzec Główny PKP

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

ZNIŻKI DLA ZAMELDOWANYCH

Miasto wprowadzi Rzeszowską Kartę Mieszkańca dla rzeszowian

RZESZÓW. Dzięki Rzeszowskiej Karcie Mieszkańca, osoby zameldowane w stolicy Podkarpacia, będą mogły korzystać z systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień. Nowy program ma ruszyć we wrześniu.

WYPADEK

Czołowe zderzenie w Szklarach. 3 osoby ranne, w tym małe dziecko

SZKLARY. Do zderzenia dwóch samochodów doszło dziś w miejscowości Szklary w powiecie rzeszowskim. Trzy osoby, w tym kilkunastomiesięczne dziecko trafiło do szpitala. Na miejscu lądował helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego.

Rzeszów International Acro Cup

Na trzy dni Rzeszów stanie się stolicą światowej akrobatyki

RZESZÓW. Ponad 700 zawodników z 22 krajów przyjedzie do Rzeszowa, aby rywalizować w Pucharze Świata oraz Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej - Rzeszów International Acro Cup.

BOŻE CIAŁO

Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie. Policja zadba o bezpieczeństwo uczestników

RZESZÓW. W czwartek, 30 maja, w związku z uroczystością Bożego Ciała, ulicami Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego przejdą procesje. Część dróg na terenie miasta zostanie częściowo lub całkowicie zamknięta. Ruchem kierować będą policjanci.

NOWOŚĆ NA PODRZESZOWSKIM LOTNISKU

Samolotem z Jasionki do Izmiru. Ruszyło nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. We wtorek, 28 maja 2024 r. po raz pierwszy w historii podrzeszowskiego lotniska, poleciał czarterowy samolot z Jasionki do Izmiru.

Rzeszów

Koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Nawet kilkanaście tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy tegorocznego koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”. W związku z tym, na drogach dojazdowych do miejsca wydarzenia, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Reklama