Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Od 1 marca br., 230 przystanków w Rzeszowie oraz 216 w podmiejskich gminach zyskało status „na żądanie”. Jak tłumaczył ZTM, decyzja o wprowadzeniu takich zmian podyktowana była „niewielkim wykorzystaniem przez pasażerów części przystanków”.

Status „na żądanie” otrzymały przystanki o niskim poziomie wykorzystania, te oddalone od centrum miasta, przystanki na terenach przemysłowych o bardzo zróżnicowanym wykorzystaniu dobowym (duże w godzinach szczytu, poza szczytem prawie zerowe) oraz przystanki na słabo- i niezurbanizowanych odcinkach dróg.
Reklama
Okazuje się jednak, że część pasażerów zgłaszała problemy z niezabieraniem ich z przystanków „na żądanie”, m.in. w rejonie szkół publicznych. Dlatego też ZTM zdecydował o przywróceniu stałych przystanków w następujących lokalizacjach:
  • Budziwojska cmentarz 09
  • Ciepłownicza Elektrociepłownia 06
  • Dębicka szkoła 09
  • Dębicka szkoła 10
  • Krakowska / Ceramiczna 12
  • Krakowska / Ustrzycka 11
  • Matysowska szkoła 01
  • Matysowska szkoła 04
  • Miłocińska szkoła 02
  • Potockiego / Stączka 02
  • Słocińska szkoła 01 
  • Słocińska szkoła 02
  • Staroniwska szkoła 03
  • Staroniwska szkoła 04
  • Stączka / Potockiego 03 
  • Św. Rocha szkoła 01 
  • Św. Rocha szkoła 02 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Rzeszów

Czasowe utrudnienia na rzeszowskim łączniku autostrady A4

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią w dniach 6 i 8 maja br. Powodem jest planowane układanie warstwy ścieralnej.

Rzeszów

Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z mieszkańcami w ramach cyklu RzeszówToMy.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Rzeszów

Pierwszy gazowy Solaris dotarł do Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwszy z dwóch nowych autobusów przegubowych marki Solaris dotarł już do Rzeszowa. Drugi przyjedzie w najbliższych dniach. Oba pojazdy wyjadą na ulice w maju. 

Rzeszów

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

Reklama