Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Od 1 marca br., 230 przystanków w Rzeszowie oraz 216 w podmiejskich gminach zyskało status „na żądanie”. Jak tłumaczył ZTM, decyzja o wprowadzeniu takich zmian podyktowana była „niewielkim wykorzystaniem przez pasażerów części przystanków”.

Status „na żądanie” otrzymały przystanki o niskim poziomie wykorzystania, te oddalone od centrum miasta, przystanki na terenach przemysłowych o bardzo zróżnicowanym wykorzystaniu dobowym (duże w godzinach szczytu, poza szczytem prawie zerowe) oraz przystanki na słabo- i niezurbanizowanych odcinkach dróg.
Reklama
Okazuje się jednak, że część pasażerów zgłaszała problemy z niezabieraniem ich z przystanków „na żądanie”, m.in. w rejonie szkół publicznych. Dlatego też ZTM zdecydował o przywróceniu stałych przystanków w następujących lokalizacjach:
  • Budziwojska cmentarz 09
  • Ciepłownicza Elektrociepłownia 06
  • Dębicka szkoła 09
  • Dębicka szkoła 10
  • Krakowska / Ceramiczna 12
  • Krakowska / Ustrzycka 11
  • Matysowska szkoła 01
  • Matysowska szkoła 04
  • Miłocińska szkoła 02
  • Potockiego / Stączka 02
  • Słocińska szkoła 01 
  • Słocińska szkoła 02
  • Staroniwska szkoła 03
  • Staroniwska szkoła 04
  • Stączka / Potockiego 03 
  • Św. Rocha szkoła 01 
  • Św. Rocha szkoła 02 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

Rzeszów

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. 

Rzeszów

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Rzeszów

Wzmożone kontrole Policji w sklepach, urzędach i autobusach MPK

RZESZÓW. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Rzeszów

MZBM wymienił już ponad 1100 pieców węglowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 50 ton niebezpiecznych pyłów i prawie 4500 ton dwutlenku węgla mniej w rzeszowskim powietrzu.

Rzeszów

Miasto zachęca do udziału w loterii meldunkowej. Do wygrania cenne nagrody

RZESZÓW. Ruszyła loteria meldunkowa „Rzeszów to My”. W puli nagród o łącznej wartości ponad 105 tys. zł są m.in. laptopy i hulajnogi elektryczne. Nagroda główna to samochód marki Hyundai i20.

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa dowiezie pasażerów na Lotniczy Piątek w Jasionce

RZESZÓW. W piątek, 8 października 2021 r. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalną linię „OKL”, która dowiezie pasażerów na wydarzenie pn. Lotniczy Piątek. Przejazdy będą bezpłatne.

Reklama