Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

ZTM w Rzeszowie szykuje nową siatkę połączeń. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie

Dodano: 28.10.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje największe od lat zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. „Chcemy, aby nowa siatka połączeń autobusowych była jeszcze bardziej przejrzysta, efektywna i dopasowana do rzeczywistych potrzeb mieszkańców” – czytamy w komunikacie ZTM. 27 października rozpoczęły się konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię na temat planowanych zmian.

Jakimi trasami powinny jeździć autobusy Rzeszowskiego Transportu Miejskiego? Z jaką częstotliwością?  Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje się do wprowadzenia nowej siatki połączeń autobusowych. W tym celu opracowano kompleksowy projekt zmian, który ma usprawnić komunikację miejską i uczynić ją bardziej efektywną. ZTM zamierza wprowadzić poprawki m.in. w połączeniach między osiedlami.

- Dotychczas rozwój komunikacji polegał głównie na stopniowym wydłużaniu tras – było to związane przede wszystkim z powiększaniem się terenu miasta. Nie było jednak większej reorganizacji układu linii. Teraz nadszedł czas na zmiany przygotowane przez ZTM – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Dodaje, że planowane zmiany oparte są na badaniach przeprowadzonych w marcu 2025 r. , które obejmowały m.in. analizę obecnej oferty, metodologię badań marketingowych, wyniki pomiarów potoków pasażerskich oraz propozycje nowych tras i częstotliwości kursów.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Konsultacje w sprawie optymalizacji oferty przewozowej rzeszowskiej komunikacji miejskiej  rozpoczęły się 27 października i potrwają do 10 listopada 2025 r.

Mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię na temat proponowanych zmian w siatce połączeń autobusowych w Rzeszowie na kilka sposobów, m.in.:

- poprzez formularz konsultacyjny na piśmie w punktach konsultacyjnych w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie oraz w Centrum Innowacji Miejskich Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13

Reklama

- w Punktach Obsługi Podróżnego:

- w formie elektronicznej wypełniając ankietę dostępną pod adresem: https://forms.office.com/e/nvDdrneS8p

5 listopada br. w sali Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13 w godzinach 9:00-17:00 zaplanowano również dyżur konsultacyjny przedstawicieli Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie dla mieszkańców umożliwiający wymianę propozycji i opinii na temat zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Szczegóły konsultacji, dokumenty z nimi związane, terminy dostępne są na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

WSIiZ gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Uczelnia w serwisie Allegro udostępniła kilkanaście aukcji. 

Rzeszów

Lufthansa podwaja loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od wiosny samoloty Lufthansy będą kursować dwa razy dziennie z Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka do Monachium. Niemieckie lotnisko oferuje loty niemal na cały świat.

Rzeszów

Kolizja na S19 w Jasionce. Volkswagen wjechał w bariery ochronne

JASIONKA. 34-letni kierowca, nie dostosował prędkości do warunków jakie panowały na drodze i wjechał w bariery energochłonne. W kolizji nikt nie ucierpiał. Przez jakiś czas występowały utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Szpital Miejski ma nowoczesne urządzenie wykorzystywane w operacjach kręgosłupa

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie wzbogacił się o nowe urządzenie Max-More Spine, które umożliwia korzystanie z zaawansowanych metod miniinwazyjnych przy operacjach kręgosłupa. Na zakup sprzętu w budżecie miasta zarezerwowano 288 tys. zł.

Rzeszów

Wyjątkowa szopka bożonarodzeniowa w Kielanówce [ZDJĘCIA]

KIELANÓWLA.  W parafii p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Kielanówce koło Rzeszowa, znajduje się wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa, która od wielu lat wzbudza podziw wśród odwiedzających. Mamy dla Was kilka zdjęć tego wyjątkowego...

Rzeszów

Trudne warunki na drogach. Kilkadziesiąt kolizji i wypadki w Rzeszowie i pow. rzeszowskim

RZESZÓW. - Główną przyczyną wszystkich zdarzeń było niedostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze – podkreśla Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Rzeszów

Połączenie al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jest ZRID

RZESZÓW. Prawie półtora kilometra będzie miała nowa droga, która połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jest już zezwolenie na jej budowę. W lutym ma zostać ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Łącznik...

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Rejtana. Samochód potracił 19-latkę

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegóły porannego wypadku, do którego doszło na ul. Rejtana. 19-letnia kobieta została potrącona przez samochód. Trafiła do szpitala.

Reklama