Rzeszów - Czwartek, 07.05.2026
Reklama

ZTM w Rzeszowie szykuje nową siatkę połączeń. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie

Dodano: 28.10.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje największe od lat zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. „Chcemy, aby nowa siatka połączeń autobusowych była jeszcze bardziej przejrzysta, efektywna i dopasowana do rzeczywistych potrzeb mieszkańców” – czytamy w komunikacie ZTM. 27 października rozpoczęły się konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię na temat planowanych zmian.

Jakimi trasami powinny jeździć autobusy Rzeszowskiego Transportu Miejskiego? Z jaką częstotliwością?  Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje się do wprowadzenia nowej siatki połączeń autobusowych. W tym celu opracowano kompleksowy projekt zmian, który ma usprawnić komunikację miejską i uczynić ją bardziej efektywną. ZTM zamierza wprowadzić poprawki m.in. w połączeniach między osiedlami.

- Dotychczas rozwój komunikacji polegał głównie na stopniowym wydłużaniu tras – było to związane przede wszystkim z powiększaniem się terenu miasta. Nie było jednak większej reorganizacji układu linii. Teraz nadszedł czas na zmiany przygotowane przez ZTM – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Dodaje, że planowane zmiany oparte są na badaniach przeprowadzonych w marcu 2025 r. , które obejmowały m.in. analizę obecnej oferty, metodologię badań marketingowych, wyniki pomiarów potoków pasażerskich oraz propozycje nowych tras i częstotliwości kursów.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Konsultacje w sprawie optymalizacji oferty przewozowej rzeszowskiej komunikacji miejskiej  rozpoczęły się 27 października i potrwają do 10 listopada 2025 r.

Mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię na temat proponowanych zmian w siatce połączeń autobusowych w Rzeszowie na kilka sposobów, m.in.:

- poprzez formularz konsultacyjny na piśmie w punktach konsultacyjnych w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie oraz w Centrum Innowacji Miejskich Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13

Reklama

- w Punktach Obsługi Podróżnego:

- w formie elektronicznej wypełniając ankietę dostępną pod adresem: https://forms.office.com/e/nvDdrneS8p

5 listopada br. w sali Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13 w godzinach 9:00-17:00 zaplanowano również dyżur konsultacyjny przedstawicieli Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie dla mieszkańców umożliwiający wymianę propozycji i opinii na temat zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Szczegóły konsultacji, dokumenty z nimi związane, terminy dostępne są na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wszystkich Świętych 2020. Jak pojadą autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku ZTM uruchomi dodatkowe linie specjalne, które ułatwią dojazd do cmentarzy. Większość autobusów specjalnych będzie kursowała co 10 min.

Rzeszów

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

RZESZÓW. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Rzeszów

MKS zawiesza część kursów

RZESZÓW. W związku z wprowadzeniem od 16 października br. nauki zdalnej w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych, autobusy MKS będą kursować z ograniczeniami.

Rzeszów

WSPiA zainaugurowała nowy rok akademicki

RZESZÓW. Bez udziału zaproszonych gości, studentów i pracowników – tak wyglądała w tym inauguracja 26. roku akademickiego w najstarszej niepublicznej uczelni na Podkarpaciu.

Rzeszów

Zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 19 do 23 października 2020 r. na terenie miasta odbędzie się zbiórka odpadów niebezpiecznych.

Rzeszów

Nowe limity pasażerów w MPK. Ile osób wsiądzie do autobusu?

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od dziś nowymi zasadami, autobusami może podróżować ograniczona liczba osób. Ile pasażerów może wsiąść do poszczególnych modeli pojazdów rzeszowskiej komunikacji miejskiej?

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile alkoholu

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia dwóch samochodów, do którego doszło w czwartek w Krasnem. W wypadku ucierpiało dwie osoby. Jeden z kierowców był pijany.

Reklama