Rzeszów - Wtorek, 30.12.2025
Reklama

ZTM w Rzeszowie szykuje nową siatkę połączeń. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie

Dodano: 28.10.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje największe od lat zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. „Chcemy, aby nowa siatka połączeń autobusowych była jeszcze bardziej przejrzysta, efektywna i dopasowana do rzeczywistych potrzeb mieszkańców” – czytamy w komunikacie ZTM. 27 października rozpoczęły się konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię na temat planowanych zmian.

Jakimi trasami powinny jeździć autobusy Rzeszowskiego Transportu Miejskiego? Z jaką częstotliwością?  Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje się do wprowadzenia nowej siatki połączeń autobusowych. W tym celu opracowano kompleksowy projekt zmian, który ma usprawnić komunikację miejską i uczynić ją bardziej efektywną. ZTM zamierza wprowadzić poprawki m.in. w połączeniach między osiedlami.

- Dotychczas rozwój komunikacji polegał głównie na stopniowym wydłużaniu tras – było to związane przede wszystkim z powiększaniem się terenu miasta. Nie było jednak większej reorganizacji układu linii. Teraz nadszedł czas na zmiany przygotowane przez ZTM – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Dodaje, że planowane zmiany oparte są na badaniach przeprowadzonych w marcu 2025 r. , które obejmowały m.in. analizę obecnej oferty, metodologię badań marketingowych, wyniki pomiarów potoków pasażerskich oraz propozycje nowych tras i częstotliwości kursów.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Konsultacje w sprawie optymalizacji oferty przewozowej rzeszowskiej komunikacji miejskiej  rozpoczęły się 27 października i potrwają do 10 listopada 2025 r.

Mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię na temat proponowanych zmian w siatce połączeń autobusowych w Rzeszowie na kilka sposobów, m.in.:

- poprzez formularz konsultacyjny na piśmie w punktach konsultacyjnych w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie oraz w Centrum Innowacji Miejskich Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13

Reklama

- w Punktach Obsługi Podróżnego:

- w formie elektronicznej wypełniając ankietę dostępną pod adresem: https://forms.office.com/e/nvDdrneS8p

5 listopada br. w sali Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13 w godzinach 9:00-17:00 zaplanowano również dyżur konsultacyjny przedstawicieli Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie dla mieszkańców umożliwiający wymianę propozycji i opinii na temat zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Szczegóły konsultacji, dokumenty z nimi związane, terminy dostępne są na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Rzeszów

17 nowych funkcjonariuszy w podkarpackiej Policji

RZESZÓW. 12 policjantów i 5 policjantek zasili szeregi podkarpackiej policji. Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Rzeszów

Targi Budownictwa w weekend w Rzeszowie. Organizatorzy wydali oświadczenie

Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.

Rzeszów

W Rzeszowie odbędzie się Finał Pucharu Polskiej Ligi Tenisa

RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.

Rzeszów

Rzeszowskie uczelnie wprowadzają działania profilaktyczne w związku z koronawirusem

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska podejmują działania profilaktyczne, w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się koronawirusa.

Rzeszów

Rzeszowska grupa SPEED w akcji. Przejęto ponad 5000 paczek papierosów

46-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych o wartości blisko 100 tys. zł.

Rzeszów

Zakończono modernizację dawnej galerii Rotunda [ZDJĘCIA]

Odnowiony obiekt, który obecnie nosi nazwę Starej Szwalni, został już przekazany nowemu najemcy.

Reklama