Rzeszów - Piątek, 07.11.2025
Reklama

Amelia Borkowska z RDK laureatką międzynarodowego konkursu

Dodano: 30.01.2020 r. / ViC

Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja została jedną z Laureatek V Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dniach 25 – 26 stycznia 2020 roku w Klasztorze OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej. W konkursie wzięły udział zespoły, soliści oraz duety z Polski i Ukrainy.

Organizatorem V Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek był Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu i Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel w Przemyślu. Festiwal miał formułę konkursu, który przeprowadzony został w dwóch kategoriach: wykonawcy-amatorzy oraz wykonawcy uczący się w szkołach artystycznych państwowych lub prywatnych.

W Festiwalu wzięła udział wielokrotnie nagradzana reprezentantka zajęć wokalnych z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja – Amelia Borkowska, która zdobyła II miejsce w I kategorii wiekowej „6 – 9 lat”. Młoda wokalistka oczarowała Jury swoim wykonaniem kolędy „Cicha Noc”, do której akompaniowała sobie sama przy pianinie. Opiekunem artystycznym laureatki jest instruktor Katarzyna Pasierb.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Seans filmowy za 12 zł. Święto Kina w Rzeszowie już 15 grudnia

Trzy rzeszowskie kina biorą udział w corocznej inicjatywie pn. „Święto Kina”. 15 grudnia bilety na wszystkie seanse będzie można kupić za zaledwie 12 zł.

Aktualności

Spektakl "Siemaszki" na najważniejszym festiwalu teatralnym w Polsce

Spektakl rzeszowskiego teatru weźmie udział w konkursie głównym festiwalu Boska Komedia.

Aktualności

Magia świąt na rzeszowskim Rynku. Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy

Parada z elfami, Mikołajem oraz bajkowymi postaciami „otworzyła” w tym roku sezon świąteczny na rzeszowskim Rynku. Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy przyciąga jak na razie tłumy rzeszowiaków.

Aktualności

W sobotę rusza lodowisko w Millenium Hall

Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą już w sobotę 7 grudnia 2019 roku zostanie otwarte lodowisko na Skwerze w Millenium Hall.

Aktualności

06. Festiwal Nowego Teatru dobiegł końca. Przyznano nagrodę dziennikarzy oraz publiczności

Nagroda Główna im. Joanny Puzyny-Chojki, przyznawana przez jury dziennikarskie, dla spektaklu „Staff Only” Biennale Warszawa. Rzeszowskiej publiczności serce skradł Teatr im. Stefana Jaracza z Łodzi, który do „Siemaszki” przyjechał ze spektaklem „Idioci”.

Reklama