Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Amelia Borkowska z RDK laureatką międzynarodowego konkursu

Dodano: /

Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja została jedną z Laureatek V Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dniach 25 – 26 stycznia 2020 roku w Klasztorze OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej. W konkursie wzięły udział zespoły, soliści oraz duety z Polski i Ukrainy.

Organizatorem V Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek był Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu i Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel w Przemyślu. Festiwal miał formułę konkursu, który przeprowadzony został w dwóch kategoriach: wykonawcy-amatorzy oraz wykonawcy uczący się w szkołach artystycznych państwowych lub prywatnych.

W Festiwalu wzięła udział wielokrotnie nagradzana reprezentantka zajęć wokalnych z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja – Amelia Borkowska, która zdobyła II miejsce w I kategorii wiekowej „6 – 9 lat”. Młoda wokalistka oczarowała Jury swoim wykonaniem kolędy „Cicha Noc”, do której akompaniowała sobie sama przy pianinie. Opiekunem artystycznym laureatki jest instruktor Katarzyna Pasierb.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Spotkanie z Iloną Łepkowską w Ogrodach Bernardyńskich

Ilona Łepkowska spotka się z rzeszowską publicznością w ramach cyklu „Letnie Ogrody Literackie” organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Koncert Jack Dupon i Mark and The Boomers na rzeszowskim Rynku

Wydarzenie odbędzie się w ramach nowego cyklu zatytułowanego „Improwizacje na Skwerze”.

Aktualności

Końskie życie na fotografiach Elżbiety Kaliszewskiej. Nowa wystawa w Rzeszowskich Piwnicach

„Konie światłem malowane” to tytuł nowej wystawy, która od 1 sierpnia br. będzie prezentowana w Rzeszowskich Piwnicach. Autorką jest Elżbieta Kaliszewska, która fotografuje od dawna, a ta życiowa pasja wywodzi się z...

Aktualności

Wystawa fotografii w terminalu lotniska w Jasionce

Wystawa zatytułowana „Polacy w bitwie o Wielką Brytanię”, którą przygotowało Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej, przedstawia najistotniejsze informacje o polskim wkładzie w pierwsze strategiczne zwycięstwo alianckie w II wojnie światowej.

Aktualności

Plenerowe koncerty kameralne na rzeszowskich osiedlach

Już w ten weekend odbędą się trzy z czterech wydarzeń plenerowych organizowanych przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach cyklów: „Dobry wieczór z kulturą” oraz „Spotkania muzyczno-artystyczne na Osiedlu Kotuli”.

Aktualności

RE: Rzeszów Festival już w ten weekend. Koncerty, projekcje multimedialne, atrakcje dla dzieci i foodtrucki

W programie 10 koncertów artystów i artystek reprezentujących różne style muzyczne. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się projekcje multimedialne, strefa dla dzieci i okazja do spróbowania smakołyków z najlepszych foodtrucków.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci: Wizyta strażaków i bajki z serii Strażak Sam

Przed nami kolejny niedzielny poranek filmowy w rzeszowskim kinie Helios przygotowany z myślą o najmłodszych kinomanach.

Aktualności

Kino pod gołym niebem na rzeszowskich osiedlach

Startuje cykl Wakacyjne Kino Plenerowe organizowany przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach projektu socjalnego „Z uśmiechem w przyszłość”, którego operatorem jest rzeszowski MOPS. Bezpłatne seanse filmowe odbędą się na czterech rzeszowskich osiedlach.

Reklama