Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Bezpłatny pokaz filmów z festiwalu Watch Docs w Letnim Ogródku Kulturalnym

Dodano: 14.07.2022 r. / Redakcja

W piątek 22 lipca w Letnim Ogródku Kulturalnym na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej odbędzie się bezpłatna projekcja dwóch filmów z selekcji Festiwalu WATCH DOCS. Po sensach zaplanowano debatę.  

Letni Ogródek Kulturalny to cykl bezpłatnych wydarzeń, między innymi koncertów i projekcji filmowych, które odbywają się na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej i działającego w jej ramach Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. W piątek 22 lipca o godzinie 21:00 będzie można obejrzeć dwa filmy dokumentalne z selekcji festiwalu WATCH DOCS, w ramach projektu WATCH DOCS Zrób to sam. A będą to „Heda” oraz „Wszyscy wszystko zjedli”.

Obydwa filmy poruszają tematykę uchodźctwa. „Heda” to historia kobiety z Czeczenii, która sens życia znalazła w wolontariacie. Z kolei dokument „Wszyscy wszystko zjedli” to opowieść o Madinie, która po ucieczce z Czeczenii i gehennie na dworcu w Brześciu zamieszkuje w domu znanego polskiego aktora.

Projekcja filmów połączona jest z debatą na temat poruszany w prezentowanych obrazach, w której głos zabrać mogą wszyscy uczestnicy wydarzenia. 

WATCH DOCS Zrób to sam to projekt, w ramach którego wybitne dokumenty prezentowane podczas minionych edycji festiwalu są udostępniane wszystkim osobom i instytucjom w Polsce chętnym zorganizować publiczny lub prywatny, nieodpłatny pokaz, połączony z debatą lub rozmową.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Liczba miejsc siedzących ograniczona

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Ruszają zapisy na zimowe półkolonie w Rzeszowskim Domu Kultury

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza dzieci do udziału w zimowych półkoloniach, które odbędą się w terminie od 16 stycznia do 27 stycznia 2023 roku w jedenastu filiach na terenie całego miasta.

Aktualności

Adam Nowak zamiast Stanisława Soyki na finale Rzeszów Jazz Festiwal

Już w najbliższą sobotę w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się koncert finałowy 10 edycji Rzeszów Jazz Festiwal. Wystąpi Grażyna Łobaszewska, która świętuje w tym roku 50 lecie działalności scenicznej.

Aktualności

Weekend z komiksem w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Rzeszowska Akademia Komiksu zapraszają w dniach 10-11 grudnia 2022 r. na XXXIII Podkarpackie Spotkania z Komiksem.

Aktualności

Zmiana kolejności filmów w grudniowym DKF Klaps. Dodatkowy pokaz w kinie Zorza

Z przyczyn technicznych, Wojewódzki Dom Kultury zmuszony był zmienić kolejność wyświetlanych filmów w grudniowym repertuarze DKF Klaps.

Aktualności

VI Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców spragnionych świątecznego klimatu na VI Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się już w niedzielę 11 grudnia 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Budziwój.

Aktualności

Mikołajkowy Maraton Horrorów postraszy w kinach Helios

Maniakalny klaun, mroczne legendy, przerażające tajemnice - to wszystko zawładnie kinami Helios już w najbliższy piątek, 9 grudnia w ramach Mikołajkowego Maratonu Horrorów.

Aktualności

Twórczość Teresy Puchowskiej-Sturlis w Muzeum Dobranocek

Wystawa zatytułowana "Titka – wystawa twórczości Teresy Puchowskiej-Sturlis" dostępna będzie od 8 grudnia 2022 r.

Reklama