Rzeszów - Środa, 30.07.2025
Reklama

Bezpłatny pokaz spektaklu "Kantor tu jest"

Dodano: /

W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się długo wyczekiwany pokaz spektaklu „Kantor tu jest” Latającego Teatru Kantorowi. Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują wejściówki.

Aktorzy Latającego Teatru Kantorowi, na co dzień mieszkają i pracują w różnych regionach Polski: w województwie Zachodniopomorskim, na Dolnym Śląsku, Mazowszu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu, gdzie prowadzą swoje teatry offowe. Ale, gdy nadchodzi czas zlatują się, żeby spotkać się z publicznością i przybliżyć postać Tadeusza Kantora i jego teatru Cricot 2. 

Tym razem „zlecą się” do stolicy podkarpacia, żeby zaprezentować wyjątkowe przedstawienie – performansie – spotkanie z artystami, w którym wezmą udział także widzowie i żeby udowodnić, że „Kantor tu jest”

  • reżyseria: Magdalena Miklasz
  • współrealizacja: Monika Adamiec, Karina Góra, Anna Jamrozek–Sowa, Marek Kościółek, Monika Nitkiewicz–Mitrut, Grażyna Tabor, Marcin Woszczewski, Barbara Wójcik–Wiktorowicz
  • muzyka: Karina Góra, Magdalena Miklasz, Julian Maziarz
  • światło i dźwięk: Marcin Nawrocki

Bespłatny pokaz spektaklu „Kantor tu jest” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 października 2023 r. o godz. 18:00 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Osmeckiego 51 . 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązują wejściówki, które można odebrać  w MDK przy ul. Osmeckiego 51 nr tel. 17 748 38 93.

Pokaz odbędzie się w ramach zadania "Rzeszów Na Szlaku Sztuk - teatr, muzyka, edukacja" dofinansowanego z budżetu Gminy Miasto Rzeszów  




 
 

Dotychczasowe prezentacje spektaklu KANTOR TU JEST:
- Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów WYŻYNA TEATRALNA - OFFLINE Rudka 2021 
- Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE TRÓJMORZE Rzeszów 2021 
- XI Jarosławski Przegląd Teatralny NA DZIEDZIŃCU Jarosław 2021 
- 29. Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA Toruń 2021
- Podkarpackie Konfrontacje Teatralne Rzeszów 2021 
- Pokaz gościnny podczas otwarcia Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących o Nagrodę im. Tadeusza Kantora „KANTORALIA 2022” Wielopole Skrzyńskie 2022
- Gościnny pokaz podczas uroczystości zamknięcia Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „KALEJDOSKOP” 2022  Gardzienice 2022
- Ogólnopolski Festiwal Teatralny OFF-ka 2022 Racibórz 2022

LATAJĄCY TEATR KANTOROWI to ogólnopolski projekt artystyczny skupiający  artystów, reżyserów teatrów offowych, młodzieżowych, pozainstytucjonalnych, pedagogów teatru,  scenografów i teoretyków teatru wokół myśli i postaci Tadeusza Kantora.
Spotykamy się raz w roku w Wielopolu Skrzyńskim, w miejscu szczególnym dla teatru polskiego, żeby pod kierunkiem ważnego dla nas reżysera, twórcy teatru pracować nad spektaklem. Jest to rodzaj METASPOTKANIA – „Mistrz, do Mistrza, do Mistrza”. 
To rodzaj żywego POMNIKA NIEMOŻLIWEGO czynionego w hołdzie Tadeuszowi Kantorowi. Bez powielania, kopiowania czy kalkowania,  ale z fascynacji i inspiracji osobą, twórczością i postacią Tadeusza Kantora. 
Miejsce także jest szczególne.  Wielopole Skrzyńskie jest jak zachowany relikt, spokojne, życzliwe, twórcze, przywołujące wspomnienia i  „przywołujące ducha”, pozwala skupić się 
i całkowicie oddać pracy twórczej nad spektaklem. 
Zapraszani reżyserzy, to twórcy wyjątkowi, choćby ze względu na swój stosunek do twórczości i postaci Tadeusza Kantora – Mistrza. 
  W 2019r. zaproszenie do współpracy przyjął prof. Leszek Mądzik, powstał wówczas spektakl „Źródło”  reż. Leszek Mądzik
W 2020r. w wyniku spotkania i pracy twórczej powstał spektakl „Ważne okno. Hommage dla Marii Stangret” koncepcja reżyserska Paweł Passini.
W 2021r. pracami nad spektaklem kierowała Magdalena Miklasz. Pod jej czujnym okiem powstał spektakl „Kantor tu jest” 
Rok później w 2022 r. do współpracy zaproszone zostały Magdalena Miklasz i Anna Stela, w wyniku twórczych działań powstał spektakl „Jak obmyśliłem Świat”
W 2023 r. przygotowaliśmy spektakl „Anatomia zdarzeń. Kieszenie pełne wspomnień” w reżyserii Joanny Gerigk.  
  „Goldhammera 5 Opowieści z Tarnowa” sierpień 2023, reż. Grażyna Tabor 
(projekt z realizowany w ramach programu OFF Polska – Instytut Teatralny)

   

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

21. Międzynarodowy Niekonwencjonalny Konkurs Fotograficzny „Foto Odlot”

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w 21. Międzynarodowym Niekonwencjonalnym Konkursie Fotograficznym „Foto Odlot” organizowanym przez WDK w Rzeszowie pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP - nr 2025/439 i...

Aktualności

Dagny Mikoś zaśpiewa przeboje Edith Piaf. Po recitalu potańcówka pod chmurką

Wokalistka i aktorka Dagny Mikoś wraz zespołem zaśpiewa największe przeboje legendy francuskiej piosenki – Edith Piaf. Po recitalu odbędzie się potańcówka pod gołym niebem.

Aktualności

Taniec pod gołym niebem. Potańcówka Miejska na rzeszowskich Bulwarach

Seniorzy do tańca! Zbliża się kolejna Potańcówka Miejska pod gołym niebem. Uczestnicy po raz kolejny zyskają możliwość wspólnej zabawy przy dźwiękach znanych przebojów muzyki rozrywkowej i biesiadnej

Aktualności

Fotograficzna podróż po Polsce. Wystawa Mirosława Raka w Galerii Nierzeczywistej

„Fotografia ojczysta wiek XXI” to fotograficzna podróż Mirosława Raka po Polsce – zarówno w miejsca dobrze znane i tłumnie odwiedzane przez turystów, jak i te położone z dala od popularnych szlaków, a...

Aktualności

„Śmierć na gruszy” – widowiskowy spektakl Teatru Przedmieście w plenerze

W sobotę, 26 lipca o godz. 20.00, na placu przed siedzibą Teatru Przedmieście będzie można zobaczyć widowiskowy spektakl plenerowy zatytułowany "Śmierć na gruszy”.

Aktualności

Tomasz Jachimek gościem Letnich Ogrodów Literackich

Tomasz Jachimek, artysta kabaretowy, stand-uper i konferansjer będzie gościem najbliższego spotkania w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie, organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Wielka impreza taneczna w samym sercu Rzeszowa! Kilka rodzajów muzyki

W pierwszą sobotę sierpnia Skwer Kultury na rzeszowskim Rynku zamieni się w wielki parkiet taneczny. Odbędzie się tam Silent Disco z trzema kanałami do wyboru. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Reklama