Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Do biblioteki w maseczkach i rękawiczkach. Placówki WiMBP otwarte od 7 maja

Dodano: 06.05.2020 r. / ViC

Bo blisko dwumiesięcznej przerwie, agendy WiMBP znów będą otwarte dla czytelników. Zmienią się jednak godziny otwarcia i zasady zachowania się w placówkach.

Od 7 maja filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, będą ponownie otwarte. Większość placówek będzie funkcjonowała w zmienionych godzinach (ZOBACZ GODZINY OTWARCIA).

W dalszym ciągnie nieczynne będą: filia nr 15 przy ul. Lwowskiej 60 oraz filia nr 9 przy ul. Dąbrowskiego 79a. Do dowołania zamknięte pozostają również: Czytelnia Główna i Informatorium WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej, godziny otwarcia placówek mogą ulec zmianie.

Zbiory biblioteczne poddawane są trzydniowej kwarantannie, w związku z tym może nastąpić opóźnienie w dostępności danego tytułu.

Oto zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują w placówkach od 7 maja 2020 r. :

  • W bibliotece w tym samym czasie może przebywać jedna osoba na jedno stanowisko
  • Czytelnicy maja obowiązek przychodzić w maseczkach i rękawiczkach
  • Po wejściu do biblioteki należy zdezynfekować ręce.
  • Należy zachować bezpieczną odległość między osobami (min. 2 metrów).
  • Dla czytelnika otwarta jest wyłącznie wypożyczalnia.
  • Czytelnie, stanowiska komputerowe oraz inne przestrzenie biblioteki pozostają zamknięte dla użytkowników.
  • Książki podaje bibliotekarz.
  • Okres prolongaty wypożyczonych książek zostaje przedłużony do 30 czerwca 2020 r.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Czesław Mozil wraca na szlak koncertowy. W marcu 2023 r. wystąpi w Rzeszowie

Po kilkumiesięcznej przerwie Czesław Mozil wraca do koncertowania ze swoim solowym repertuarem. Rzeszów jest jednym z przystanków na trasie.

Aktualności

Filmowy sylwester w kinach Helios. Dwa zestawy do wyboru

Jak co roku, kina Helios zapraszają swoich widzów do spędzenia sylwestrowej nocy w towarzystwie gwiazd błyszczących na… wielkim ekranie.

Aktualności

"Światło, kompozycja, postprodukcja" - warsztaty fotograficzne z Piotrem Jaxa

Fotograficzny Masterclass z Piotrem Jaxa odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 grudnia w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

Aktualności

Letnie Brzmienia powrócą do Rzeszowa w nowej formule

Przyszłoroczna trasa zawita do dziewięciu największych polskich miast. W Rzeszowie festiwal odbędzie się w dniach 7-8 lipca.

Aktualności

"Metoda na wnuczka" - przezabawna komedia w Filharmonii Podkarpackiej

Spektakl będzie grany dwukrotnie już w najbliższą sobotę, 17 grudnia 2022 r.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci w Kinie Helios. Nauka, mikroskopy, owady

W najbliższą niedzielę, 18 grudnia od godziny 9:45 w kinie Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14, na najmłodszych czeka kolejna porcja filmowych niespodzianek.

Aktualności

Pokonkursowa wystawa fotografii "Architektura rzeszowskiego modernizmu"

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 grudnia o godz. 18:00 w Rzeszowskich Piwnicach.

Reklama