Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Druga edycja Festiwalu Polskiej Twórczości Bluesowej "Ziemia Dzieciństwa"

Dodano: /

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie organizuje drugą edycję Festiwalu Polskiej Twórczości Bluesowej „Ziemia Dzieciństwa”. Przeglą festiwalowy odbędzie się 4 marca 2022 r. 

Nazwa Festiwalu „Ziemia dzieciństwa”, harmonijnie parafrazuje tytuł utworu Tadeusza Nalepy pt. „Rzeka dzieciństwa”, artysty wywodzącego się z podrzeszowskiego Zgłobnia, związanego z Rzeszowem i z powodzeniem wpasowuje się w realizowaną od wielu lat działalność koncertową i edukacyjną Wojewódzkiego Domu Kultury, który jest głównym organizatorem wydarzenia. Za sprawą Festiwalu organizatorzy chcą kontynuować bogate tradycje tworzenia i wykonywania muzyki bluesowej w naszym kraju i pragną zarażać propagowanym gatunkiem muzyki kolejne pokolenia Polaków.

Wzorem roku ubiegłego w ramach festiwalu odbędą się warsztaty wokalno-instrumentalne w trzech miejscowościach województwa podkarpackiego. W tym roku będą to Radymno, Ropczyce i Niwiska. Warsztaty z doskonałymi muzykami z Markiem Bałatą i Robertem Luberą na czele odbędą się podczas ferii zimowych w lutowe weekendy. W ramach warsztatów w każdej z trzech miejscowości odbędzie się także recital Marka Bałaty z zespołem.

Całość festiwalu zakończy przegląd muzyczny, który odbędzie się w Rzeszowie 4 marca.

Do przeglądu zgłaszać się mogą wszyscy muzycy amatorzy, także nie uczestniczący w warsztatach.

Szczegóły na stronie WDK.

Festiwal honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Europejski Stadion Kultury 2023. Ruszył nabór pomysłów

Estrada Rzeszowska rozpoczęła nabór pomysłów na wydarzenia towarzyszące koncertowi głównemu w ramach tegorocznego Europejskiego Stadionu Kultury. Zainteresowane firmy, organizacje, stowarzyszenia i artyści mogą zgłaszać wnioski do końca stycznia.

Aktualności

Kult akustycznie w G2A Arenie

W lutym przyszłego roku, formacja Kazika Staszewskiego zagra w Rzeszowie akustyczny koncert w ramach trasy „Kult Akustik”. Wydarzenie odbędzie się w G2A Arena. Ruszyła sprzedaż biletów.

Aktualności

Ostatnie dni Świątecznego Miasteczka w Rzeszowie

Jeszcze tylko przez kilka dni można skorzystać z atrakcji, jakie oferuje Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku. Dostępne jest od poniedziałku do soboty w godz. 13.00 - 21.00 oraz w niedziele w godz....

Aktualności

Świąteczne kolędowanie przy fortepianie na rzeszowskim Rynku

Kolędy i pastorałki wykonają uczniowie trzech szkół muzycznych.

Aktualności

Czesław Mozil wraca na szlak koncertowy. W marcu 2023 r. wystąpi w Rzeszowie

Po kilkumiesięcznej przerwie Czesław Mozil wraca do koncertowania ze swoim solowym repertuarem. Rzeszów jest jednym z przystanków na trasie.

Aktualności

Filmowy sylwester w kinach Helios. Dwa zestawy do wyboru

Jak co roku, kina Helios zapraszają swoich widzów do spędzenia sylwestrowej nocy w towarzystwie gwiazd błyszczących na… wielkim ekranie.

Aktualności

"Światło, kompozycja, postprodukcja" - warsztaty fotograficzne z Piotrem Jaxa

Fotograficzny Masterclass z Piotrem Jaxa odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 grudnia w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

Reklama