Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Electro East, Steczkowska i BOKKA w kolektywach, czyli muzyczne atrakcje na Europejskim Stadionie Kultury

Dodano: 12.05.2023 r. / Informacja prasowa

Już 23 czerwca w Rzeszowie startuje festiwal Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury. Jednym z projektów artystycznych WK ESK jest Electro East, czyli cykl koncertów w Klubie Festiwalowym w fosie Zamku Lubomirskich prezentujący najciekawszych artystów sceny alternatywnej.

Z pewnością będzie różnorodnie: za atmosferę nastrojową odpowiadać będzie Jakub Skorupa, taneczną- Ofelia, elektroniczną- KAMP!, a w hiphopowy klimat wprowadzi nas FO SHO.

Od 24 do 26 czerwca w stolicy Podkarpacia odbędzie się największy w regionie festiwal kulturalny – Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury. ESK to co roku kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń muzycznych, teatralnych, wystaw, warsztatów, spotkań. Łącznie będzie to kilkadziesiąt projektów, w tym kilka koncertów.

Pierwszego dnia festiwalu w Parku Sybiraków odbędzie się Koncert Główny, który rozpocznie się występem Darii ze Śląska. Dalej usłyszymy kolektywy polsko – zagraniczne, czyli charakterystyczne i unikatowe połączenia muzyczne. Zaśpiewają Justyna Steczkowska, Brainstorm, Bokka, Noep. Wiadomo już, że line-up zasilą jeszcze dwa duety, które zostaną ogłoszone po konferencji prasowej Narodowego Centrum Kultury.

W dniach 24-25 czerwca z kolei zaplanowano cykl koncertów w Klubie Festiwalowym w fosie Zamku Lubomirskich pod nazwą Electro East, który rozpocznie się koncertem Jakuba Skorupy. Pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów z zamiłowaniem łączy rozmaite gatunki muzyczne. Dalej usłyszymy Ofelię, która szerokiej publiczności dała się poznać jako aktorka, grywając w serialach i filmach, jak również jako wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Sobotni cykl Electro East zamknie zespół KAMP!, który zadebiutował w 2009 roku EP Thales One. Dream-popowe melodie doskonale zgrane na płycie z house'owymi utworami zagwarantowały zespołowi wielkie zainteresowanie ze strony klubów i międzynarodowych festiwali.

W niedzielę usłyszymy wyjątkowy afrykańsko-ukraiński projekt hip-hopowy FO SHO, składający się z 3 sióstr - Betty, Miriam i Siony Endale. W swoich piosenkach oraz występach pokazują unikalne kulturowe zaplecze i styl. Ich muzyka jest symbiozą współczesnych gatunków od trapu do hip hopu. Siostry FO SHO lubią też łączyć inne style, od R’n’b do rocku, które reprezentują ich historię i tradycje kulturowe, z czego są bardzo dumne. Obecnie zespół przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Ostatnia odsłona cyklu Etno-Wiosna. Na scenie: Kari Sál feat. Adam Bałdych

16 maja 2026 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się ostatni koncert w ramach tegorocznego cyklu Etno Wiosna zatytułowany „Łemkowskie Echa”. Usłyszycie muzykę łączącą tradycję z nowoczesnością w wykonaniu Kari...

Aktualności

Bez scenariusza, z udziałem publiczności. Wieczór komedii improwizowanej z grupą Anyway

W środę 6 maja w Kinie za Rogiem Café przy ul. Świętego Mikołaja 6 rzeszowska Grupa Anyway poprowadzi wieczór komedii improwizowanej.

Aktualności

Rycerze opanują fosę zamku Lubomirskich. "Blaski Średniowiecza" już w weekend

Pojedynki rycerzy w pełnych zbrojach, turnieje łucznicze, średniowieczne obozowisko i bicie pamiątkowej monety — w długi majowy weekend Rzeszów cofnie się o sześć stuleci. 2 i 3 maja u stóp zamku odbędzie...

Aktualności

Wild Life - egzotyczne zwierzęta i rośliny w Rzeszowskim Domu Kultury

W stolicy Podkarpacia można z bliska zobaczyć egzotyczne zwierzęta i rośliny. W Rzeszowskim Domu Kultury filia Country przy ul. Herbowej 3 trwa wystawa Wild Life, która przenosi zwiedzających w świat tropikalnej przyrody.

Aktualności

Franciszek Frączek intymnie – nowa wystawa w Muzeum Okręgowym

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na wernisaż wystawy „Franciszek Frączek intymnie”, który odbędzie się 3 maja 2026 roku o godz. 15:00 w Gmachu Głównym przy ul. 3 Maja 19. Ekspozycja wpisuje się...

Aktualności

Na co do kina w ten weekend w Rzeszowie?

W ostatni weekend kwietnia rzeszowskie kina zapraszają na wyjątkowo bogaty repertuar. W piątek na ekrany kin wejdzie premierowo dramat biograficzny o Królu Popu oraz mroczny thriller „Normal". W repertuarze nie zabraknie również...

Reklama